VATANDAŞIN AKLI YAZ MEYVESİNDE KALDI

VATANDAŞIN AKLI YAZ MEYVESİNDE KALDI
Bu içerik 0 kez okundu.

Yazı geride bırakıp kışa hazırlandığımız şu günlerde manavlarda da kışlık sebze meyvelere geçilmeye başlandı. Ancak alışveriş yapan vatandaşlar, yine de yazlık meyveleri sormadan geçemiyor.

 

Altınordu ilçesi manavlarından Sabri Palavar, vatandaşların ilgisinin gayet güzel olduğunu belirterek, özellikle yaz sezonunda işlerin iyi gittiğini söyledi.

"Fiyatlar gayet uygun"

Vatandaşların henüz kışlık meyvelere alışamadığını ancak kısa süre içerisinde satışların artacağını aktaran Palavar, "Şu anda işlerimiz gayet iyi durumda gündüz tezgahımızı dolduruyoruz ertesi gün kadar boşalıyor. Yaz sezonunun sonuna gelmemize rağmen geçen seneye göre meyve fiyatları gayet ucuz.  Yaz meyveleri henüz bitmediği için hala talep görüyor. Kışlık meyvelerini satış konusunda şu anda zorlanıyoruz. Önümüzdeki haftalarda satılmaya başlar. Yaz dönemi çok şükür iyi geçti. Yazın şehir kalabalık olduğu için gurbetçilerin, tatilcilerin Ordu'ya gelmesiyle satışlarımız arttı, bu yüzden yaz sezonu bizim için kış sezonundan daha iyi oluyor." dedi.

"Öncelik manav olmalı"

Market ve pazara göre manavda daha kaliteli sebze meyvelerin olduğunu söyleyen Palavar; "Vatandaşların kesesine uygun olduğu için damak zevkine uygun ve yüksek kalitede sebze-meyve almak için manavı tercih etmeliler. Önceden vatandaş kendi mahallesindeki manavdan alır başka bir yerden almazdı. Şimdi markette pahalıysa, manavdan sıkılırsa pazardan alıyor. Neresi uygunsa oradan alıyorlar." diye konuştu.

Ordu Hayat/Samet Sezer (Özel Haber)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!