VALİ YAVUZ MUHTARLARI DİNLEDİ

VALİ YAVUZ MUHTARLARI DİNLEDİ
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Valisi Seddar Yavuz, muhtarlar ile her fırsatta bir araya geleceklerini ifade ederek, sorun, talep ve şikâyetlerinin çözüme kavuşturulması için ellerinden gelen gayreti sarf edeceklerini söyledi.

 

İçişleri Bakanlığı tarafından Kırsal Altyapı Destekleme Projesi (KIRDES) kapsamında Valiliklere kaynaklar aktarıldığını ve kırsal alanda ihtiyaç duyulan acil altyapı hizmetlerini tamamlamak üzere Ordu Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri ile protokollerin imzalandığını hatırlatan Vali Seddar Yavuz, ihalesi tamamlanarak yapımına başlanılan yolların muhtarlar tarafından denetlenmesini istedi.

Ordu’nun 772 Mahallesi olduğunu hatırlatan Vali Seddar Yavuz, son yapılan seçimlerle 424 mahalle muhtarının yeniden seçildiğini, 348 mahalle muhtarının ilk defa seçilmiş olduğunu söyledi. Ordu il genelinde bayan muhtar sayısının 13 olduğunu da sözlerine ekleyen Vali Seddar Yavuz, kadınların toplumda nezaket, zarafet ve incelik katacağını belirtti.

Yeni seçilen muhtarlara yönelik sorumluluk ve yetki alanları ile ilgili bilgilendirme yapılacağını hatırlatan Vali Seddar Yavuz, muhtarlardan mahalleye gelen güvenlik görevlilerine yardımcı olmalarını istedi. 

Muhtarların aynı zamanda bir kamu görevlisi olduklarını hatırlatarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın muhtarlara olan ilgisinden de bahseden Vali Seddar Yavuz, “Hepinizin bildiği gibi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın sizlere olan ilgisi, sevgisi ve katkısı inkar edilemez. Bu devlette 30 yıl kaymakamlık  ve valilik yapmış birisi olarak, herhalde muhtarlarımızın altın çağını yaşadığını söylesek abartmış olmayız. Dolayısıyla başta Cumhurbaşkanlığı Külliyesi olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarının kapıları, daha önemlisi de gönülleri sizlere açılmıştır. Bu vesileyle sizlerle bundan sonraki süreçte daha verimli çalışmalar yapacağımızı söylemek isterim. Her fırsatta sizlerle bir araya gelmeye, sizlerin sorun talep ve şikâyetlerinizi çözmeye elimizden geldiği kadar gayret göstereceğimizi de ifade etmek istiyorum” diye konuştu. 

"Yolları takip edin"

Hizmetlerin takipçisi olmaları konusunda mahalle muhtarlarına çağrıda bulunan Vali Yavuz, “KIRDES projesi kapsamında önemli yollar yapıyoruz. Valilik olarak şu ana kadar 360 kilometre civarında yol yaptık. Bir kısmı da devam ediyor. Bu yolları lütfen takip edin. Özellikle teknik şartnamesine uygun şekilde yapılması konusunda hassas olun. Sahada gezin ve hizmete sahip çıkın. Ben göreve başladıktan itibaren 60 milyon TL civarında şu anda Ordu kırsal altyapısına valilik olarak destek verdik. Bu vesileyle Sayın Cumhurbaşkanımıza ve İçişleri Bakanımıza huzurlarınızda yine sizler adına teşekkür etmek istiyorum” dedi. 

 Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YENİ ORDUSPOR'DA İPLER KOPTU
YENİ ORDUSPOR'DA İPLER KOPTU
MESUDİYESPOR, YENİ SEZONU İPLE ÇEKİYOR
MESUDİYESPOR, YENİ SEZONU İPLE ÇEKİYOR