"VALİ, DERHAL ÖZÜR DİLEMELİ"

Bu içerik 0 kez okundu.

Adıgüzel'den küfür iddiası!

 

Ordu Valisi Seddar Yavuz'un, 'Atatürk'ü çok abartmayın' dediğini iddia eden CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, bu kez de, Yavuz'un, 10 Mayıs'ta Valilik makamında İmamoğlugiller diye nitelendirdiği tüm muhalif kesime ağır küfürler ettiğini ileri sürdü.  

 

'Şimdi kim küfür etmiş, kim özür dilemeliymiş bakalım. Kim "kamu kurumlarında T.C önemli değil,  olmasa da olur demiş bakalım' diyen Adıgüzel, Engelliler Haftası nedeniyle kurum amirleri, Engelli dernekleri ve STK temsilcileriyle gerçekleştirilen toplantıda Vali Yavuz'un, T.C.'ye gerek yok dediğini öne sürdü.

"Küfür etti"

Adıgüzel, açıklamasında şunlara yer verdi; "Ordu valisi valilik makamında kabulde hiç konu yokken konuyu siyasete ve İstanbul seçimine getirip, o zaman yeni mazbata almış Ekrem İmamoğlu’na, CHP'ye, TÜSİAD'a, İstanbul İl Başkanımıza bir valiye yakışmayacak üslup ile ifadelerde bulunmuş ve İmamoglugiller diye tanımladığı tüm muhalif kesime "s..ttirin" diyerek küfür etmiştir. Sosyal demokrasi fikrinin batılı ülkelerin çıkarlarına hizmet etmek olduğunu, orada toplantıda bulunan insanların da değişik fikirleri olabileceğini ama bunun da umurumda olmadığını ifade etmiştir. Ekrem İmamoğlu'nun mazbata aldıktan sonra İstanbul Büyükşehir Belediye binası girişindeki tabelaya T.C eklemesini de eleştirerek " T.C. çok da önemli değil, T.C. olmasa da olur" demiştir.  Sn. İmamoğlu’na ve temsil ettiği fikre karşı ön yargısını, kinini ve bulunduğu makam ile bağdaşmayacak tercih ve davranışlarını gördüğümüzde 1 ay sonra gelen İmamoğlu'nun Ordu ziyaretindeki yaşananları anlayabiliyoruz. Valinin bu kişisel husumet, tercih ve davranışları Ordu halkımızın hoşgörü ve misafirperverliğine halel getirmez. Atanmış bir kişi olarak kendisini bağlar. Sırf siyaset için ilimizin adına daha fazla zarar vermekten kaçınmalıdır. Vali hem Sn. İmamoğlu'ndan, hem de Ordu halkından derhal özür dilemeli, Ordu'nun üstünden karabasan gibi gölgesini çekmelidir."

Son olarak valinin bu davranışlarını sırf siyaset ve rant adına sahiplenmeye kalkan bazı sendika ve oda temsilcilerine seslenen Adıgüzel, "Bilip bilmeden durumdan vazife çıkarıp daha sonra pişman olup utanacak hareketlere girmeyin. Yazdıklarımız bildiklerimizin yarısı bile değil. Benden söylemesi." dedi. Haber merkezi  

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor