ÜRÜN BAZLI DENETİM SEFERBERLİĞİ!

ÜRÜN BAZLI DENETİM SEFERBERLİĞİ!
Bu içerik 0 kez okundu.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından geçtiğimiz hafta ülkemiz genelinde başlatılan “Ürün Bazlı” gıda denetim seferberliği kapsamında Ordu İl/İlçe Tarım Müdürlüklerinde görevli gıda kontrol ekipleri tarafından 6 günde 778 adet eş zamanlı denetim gerçekleştirildi.

Denetimlere değinen İl ve Tarım Orman Müdürü Kemal Yılmaz; "Denetim seferberliği ile birlikte ilimizde de 25 Kasım tarihinde et ve et ürünleri üreten işyerleri, 26 Kasım tarihinde süt ve süt ürünleri üreten işyerleri, 27 Kasım tarihinde ekmek ve ekmek çeşitleri ile unlu mamul üreten işyerleri, 28 Kasım tarihinde kasap, şarküteri ile bakkal, market, büfe vb. işyerleri, 29 Kasım tarihinde okul kantinleri ve yemekhaneleri, 30 Kasım tarihinde lokanta, restoran, dönerci, fast-food vb. toplu tüketim yerlerine yönelik denetimler gerçekleştirilmiştir." dedi.

"Toplam 12 bin denetleme"

Ordu genelinde eş zamanlı olarak 6 günde 778 adet denetim gerçekleştirildiğini vurgulayan Yılmaz; "İlimizde 6 günde 778 adet denetim gerçekleştirilmiştir. Bunun sonucunda 2019 yılında toplam 12 bin 449 adet denetim yapılmış olup 81 adet işletmeye idari para cezası uygulanmıştır. İl Müdürlüğü olarak halk sağlığını korumak amacıyla gıda işletmelerine yönelik denetimlerimiz bundan önce olduğu gibi bundan sonrada büyük bir titizlik ve hassasiyetle devam edecektir. Ancak, gıda denetimlerinin amacına ulaşabilmesi için tüketicilerimizin de bilinçli olmaları çok önemlidir." diye konuştu.

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor