" ÜRETİCİNİN HAKKINI YEDİRMEYECEĞİZ"

Bu içerik 0 kez okundu.

MHP İl Başkanı Köksal Yılmaz, her fındık sezonuna bir ay kala sanal borsa yaratılarak fındık fiyatının aşağıya çekildiğini belirterek, "Fındık en az 24 TL olmalı, ama 27 lira da verilirse üreticilerimizin hakkıdır." dedi.

Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflarla fındığın çok olduğunun gösterilmeye çalışıldığını aktaran Yılmaz, bu durumun üreticiye zarar verdiğini de dile getirdi.

"Sanal borsa yaratıyorlar"

Rekolteleri kendi kafalarına göre yazdıklarını aktaran Yılmaz, şunları kaydetti; "Cumhur İttifakı'ndan intikam almak isteyen bir yapı var. Her ne yaparsak yapalım sürekli sorun çıkaran bir yapı var. Her fındık sezonuna bir ay kala sanal borsa yaratılıyor. Sanal borsada birileri fındık fiyatını aşağıya çekiyor, birileri fındık fiyatını alt tabanda gösterirken, bazıları da fındığın çok olmasını öne sürüyor. Hatta bazıları da rekolteleri kendi kafasına göre yazıyor."

"Üreticilerimiz sabretsinler"

Üreticilerin hak ettiği fındık fiyatını alana kadar mücadelelerine devam edeceklerini aktaran Yılmaz, sözlerini şöyle tamamladı; "Geçen sezon TMO fındık aldı ve aldığı fındığı 24 TL'ye sattı. Fındıkçının hakkını yedirmemek için mücadele edeceğiz. Bundan sonraki her platformda fındığı dillendireceğiz ve fiyat alacağız. İnşallah Cumhurbaşkanımız da bu sesi duyarak üretici bahçeye girmeden fiyatı açıklar. Fındık en az 24 TL olmalı, ama 27 lira da verilirse üreticilerimizin hakkıdır. Cumhurbaşkanımız bu fiyatı verecektir. Üreticilerimiz sabretsinler, sanal piyasa kuranlara itibar etmesinler."

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı