“Üretici umutsuz ve çaresiz!”

“Üretici umutsuz ve çaresiz!”
Bu içerik 0 kez okundu.

 

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un ardından CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya da Meclis’te fındık fiyatının bir an önce açıklanmasını istedi.

Milletvekili Ahmet Kaya, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada fındık üreticisinin beklentilerini dile getirerek şunları söyledi;

“Milli ürünümüz fındıkta yeni sezonun başlamasına az bir süre kaldı. 
Fındık üreticisi umutsuzluk ve çaresizlik içerisinde fındık alım fiyatının açıklanmasını bekliyor. AKP Hükümeti olarak geçen sezon fındık fiyatını zamanında açıklamamıştınız. Üretici fındığını büyük oranda sattıktan sonra, hatta sezon bitmek üzereyken fındık fiyatı açıklayarak üreticiyi büyük zarara uğratmıştınız. 

Fırsatçıları sevindirmeyin!

Bu durumu sizlere hatırlatıyoruz ve şimdiden uyarıyoruz: Geçen yıldan ders alınmalıdır. İş işten geçmeden ve zaman geçmeden üreticiyi memnun edecek bir fındık alım fiyatı mutlaka açıklanmalıdır. 

Fındık Karadeniz Bölgesi’ndeki milyonlarca insanın ekmeğidir, geçimidir. Ülkemize yılda yaklaşık 3 milyar dolar girdi sağlayan fındık üreticimiz mağdur edilmemelidir. Ayrıca bu yıl fındığın bol oluşunu fırsat bilerek fındık fiyatını düşürmeye çalışanlara fırsat verilmemeli ve mutlaka Toprak Mahsulleri Ofisi sezon sonunda değil, sezon başında devreye girmelidir.” Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAKEM FACİASI!
HAKEM FACİASI!
"SIRA PLAY-OFF FİNALİNDE"