“Üretici değil, alıcı memnun!”

  “Üretici değil, alıcı memnun!”
Bu içerik 0 kez okundu.

           Emek Partisi Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya açıklanan fındık fiyatının tavan fiyat olduğunu belirterek, üreticilerin mağdur edildiğini söyledi.

Kaya yaptığı yazımlı açıklamada, “Fındık politikasında yalnızca fiyat vermek yetmiyor. Fındık politikası sil baştan yeniden değerlendirilmelidir. Başata 4572 sayılı birlikler yasası, arazi yasası, destek yasaları, GSMH payı gibi konular yanında; bahçelerin yenilenmesi, üretim, pazarlama, sanayi ürünü olarak değerlendirme, kooperatifleşme, örgütlenme konuları da masaya yatırılıp üreticilerin lehine değiştirilmelidir” dedi.

Kaya, Fiskobilik’i de eleştirerek, “Fiskobirlik bile TMO’nun verdiği fiyatın altında bir alım fiyatı açıkladı. Ne hükümet ne de Fiskobirlik üreticiyi düşünmüyor. 18-19 TL’ye satılabilen fındığa 16,5 TL vermenin adı, ‘tekellerin ekmeğine yağ sürmek’ olur. Piyasa yerli ve yabancı tekellerin insafına teslim edildi. Kesin olan bir şey varsa o da fındığın maliyetinin 16,5TL olduğu ve alım fiyatının 25 TL olmasıdır” Diye konuştu. Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ORDUSPOR 1967 GELİYOR...
ORDUSPOR 1967 GELİYOR...
NİHAYET BÜYÜKŞEHİR OLDU!
NİHAYET BÜYÜKŞEHİR OLDU!