Advert

UNUTURSAK KALBİMİZ KURUSUN

UNUTURSAK KALBİMİZ KURUSUN
UNUTURSAK KALBİMİZ KURUSUN Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu'da Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 81'inci yıl dönümünde törenle anıldı.

Atatürk Ordu'da anıldı

Altınordu ilçesindeki anma programı, Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başlarken, Valilik, Büyükşehir Belediyesi, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları tarafından anıta çelenk bırakıldı.

Törene, Ordu Valisi Seddar Yavuz, CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, daire müdürleri, polis, askeri erkan, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu saat 09.05'te sirenlerin çalmaya başlaması ile birlikte saygı duruşunda bulunuldu. Kent merkezi içinden geçen Karadeniz Sahil Yolu'nda trafik bir süre dururken, uzun araç konvoyları oluştu.

Atatürk'ü anma töreni Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde, Atatürk Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan anma programıyla devam etti.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, "81 yıldır onun özlemi ile yaşıyoruz. Ona layık nesiller olma gayretini çalışmalarımız ile de göstermeye gayret ediyoruz. Devrimlerinin bekçisiyiz” dedi.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü kapsamında düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ebediyete irtihalinin 81. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen program Atatürk Teknik ve Meslek Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırlayıp, sunduğu oratoryonun ardından sona erdi.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI