Ünlü ozan Kayacık’ı unutmadı

Ünlü ozan Kayacık’ı unutmadı
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Ordu Halk Ozanı Şair ve Bestekar Dursun Ali Akinet, "Can dostum"dediği Gazeteci Ahmet Kayacık'ın Giresun Kayadibi Mahallesi'ndeki mezarını ziyaret etti.

Giresun Üniversitesi Öğretim Görevlisi arkadaşı Mehmet Akif Kara ile birlikte yaptığı ziyaret sırasında Kayacık'ın mezarına çiçek koyan ve dua okuyan Akinet, "Sevilen ve sayılan deneyimli Gazeteci Ahmet Kayacık ile uzun yıllara dayanan gönül bağımız vardı. Çok değerli bir dostumu kaybettim. En büyük üzüntüm de o süreçte yaşadığım bir sağlık sorunu nedeniyle son yolculuğuna uğurlayamamak oldu" dedi.

Akinet, Kayacık ile olan bazı anılarını ise şöyle anlattı:

"Ahmet ile Trabzon'da, Fatsa'da, Giresun'da ve bazı illerde çok kez bir araya geldik. ‘Suyun Gözü’ ve ‘Yolun Sonu Görünüyor’ adlı şiir kitaplarım ile o kitaplarımdaki şiirlerden derlediğimiz türküleri ve şarkıları NTV'de haber yaptı. Bir röportajda da, birlikte gittiğimiz Gabar Dağı eteklerinde sazlı-sözlü bir ortamda gerçekleştirmiştik. O nu çok özlüyorum, mekânı cennet olsun.”

Günümüze kadar birçok şiirini besteleyen ve bestelenen Akinet'in, Türk Musikisi'ne kazandırdığı bazı eserleri şunlardır: Yolun Sonu Görünüyor (Musa Eroğlu), Halil İbrahim (Musa Eroğlu), Kızılkaya (Zara), Haydar Ağa (İsmail Özden), Gönül Vurgun Yedi (Tuğrul Şan) ve Turnam Başım Darda Benim (Yavuz Bingöl). Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YENİ ORDUSPOR'DA İPLER KOPTU
YENİ ORDUSPOR'DA İPLER KOPTU
MESUDİYESPOR, YENİ SEZONU İPLE ÇEKİYOR
MESUDİYESPOR, YENİ SEZONU İPLE ÇEKİYOR