UMKE'den eğitim tatbikatı

UMKE'den eğitim tatbikatı
Bu içerik 0 kez okundu.

17-19 Aralık 2019 tarihleri arasında Samsun, Sinop ve Amasya illerinden gelen ve Ordu'dan da katılan UMKE gönüllüleri ile Bölge UMKE Temel Modül Eğitimi Kampı yapıldı.

İlk gün kamp yerine çadırların kurulması ve malzemelerin yerleştirilmesi sonrasında temel yaşam desteği, zor durumlarda geçici hava yolu yönetimi, omurga stabilizasyonu ve taşıma teknikleri, travmalı hastalarda yaklaşım, afet triyajı, zor doğa şartlarında yaya ulaşımı, KBRN farkındalık eğitimi, zor alanda müdahale, taşıma teknikleri konularında teorik ve uygulamalı eğitimler verildi. İkinci gün Yoroz Kent Ormanında doğa yürüyüşü, kamp alanında Oryantiring eğitimi ve uygulaması, eğitimler sonrasında oluşturulan timler tarafından uygulamalı senaryolarla müdahaleler gerçekleştirildi.

Kampın son gününde ise Vali Yardımcısı Ekrem Ballı, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, AFAD İl Müdürü Osman Işık ve İl Sağlık Müdürlüğü yöneticilerinin katılımıyla Turnasuyu Irmağı kenarında tatbikat yapıldı.

Vali Yardımcısı Ekrem Ballı, "Güzel bir tatbikat yaptınız, başarılı bir tatbikat izledik, hepinizi gönülden tebrik ediyorum. Sizler UMKE mensupları olarak ilimizde meydana gelebilecek olumsuzluklara gönüllü olarak müdahale etmek üzere bu gurubun içinde yer alıyorsunuz. Bunu biliyoruz ve gönüllü olarak burada yer almanız, bu heyecanı duyarak bu kampa katılmanız takdire şayan, hepinizi kutluyorum. 3 gün boyunca zor şartlarda bir kamp gerçekleştirdiniz, kampın sonunda da tatbikatınız gayet başarılı geçti." dedi.

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!