Tuvale yansıyan istismar tepkisi...

Tuvale yansıyan istismar tepkisi...
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Türkiye’nin en genç ünlü ressamı İlker Kayalı, 2. Kişisel Resim Sergisi’ni çocuk ve kadın istismarı üzerine İstanbul’da açtı.

İlker Kayalı’nın 15 Aralık tarihine kadar gezilebilecek 2. kişisel resim sergisi, İstanbul Beyoğlu Balaban Sanat Galerisi'nde açıldı.

Ordu Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü öğrencisi İlker Kayalı, bugüne kadar 26 karma sergiye katıldı. Bir Türkiye’de çalıştay, bir de Kıbrıs’ta Uluslararası bir Modern Sanatlar Müzesi çalıştayında bulunan genç ressam İlker Kayalı, çocuk ve kadın istismarı üzerine çalışıyor.

“İlk başta yaptığım işler daha kanlı, vahşetli resimlerdi. Şimdi yavaş yavaş kendi içerisinde yaptığım işler gelişiyor.İnsanlar benim eserlerime baktığında itici buluyorlar biraz. Amacım da o. Çünkü istismar itici bir şey. Benim eserlerime baktığında insanların gerçekten ‘bu iş doğru bir olay değil’ demelerini istiyorum. O yüzden bu tezi kendi içerisinde geliştirdim. Biraz da pop art sanatını sevdiğim için, ona yakın olduğum için, bir Andy Warholhayranı olduğum için birazcık bu tarzımı onunla birleştirdim ve bu tür keyifli işler çıktı ortaya” dedi.

Ceren’in anısına

İlker Kayalı, haberde yer alan resmi de, hiç tanımadığı bir cani tarafından bıçaklanarak öldürülen üniversite arkadaşı Ceren Özdemir için çizdi.

11 eseri halen Kıbrıs Modern Sanatlar Müzesi’nde yer alan İlker Kayalı, genç yaşına rağmen Türkiye’nin ünlü ressamları arasına girdi ve onlarla aynı sergilere katılıyor. Seran Eren Şensoy/Ordu Hayat

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!