TURNASUYU’NA EL DEĞİYOR

TURNASUYU’NA EL DEĞİYOR
Bu içerik 0 kez okundu.

Gülyalı Belediyesi, Turnasuyu Mahallesi’nde son dönemlerde gerçekleştirdiği yatırımlarla yatırımcıların dikkatini bu mahalleye çekmeye başladı.

Uzun yıllardır şehir merkezine olan yakınlığı dolayısıyla dezavantaj yaşayan Gülyalı’da, Turnasuyu Mahallesi için yapılan yatırımlar, mahalleyi göz bebeği haline getirdi.

“Yolları imara uygun açtık”

İlçenin gelişim potansiyelinin farkında olarak çalışmalara ağırlık kazandırdıklarını ifade eden Başkanımız Ulaş Tepe, “Özellikle Turnasuyu Mahallemiz açıkladığımız projeler ve yürüttüğümüz altyapı çalışmalarıyla yatırımcıların gözbebeği hâline gelmeye başladı. Büyük bir çoğunluğu fındık bahçeleriyle örtülü olan alanlarda kırım gerçekleştirdik ve imara uygun bir şekilde yol açma çalışmalarına başladık. 2019 yılı fındık hasadından sonra başladığımız planlı çalışmalarda önemli bir yol kat ettik. Bu alanlarda yol açma ve altyapı çalışmaları kendi imkânlarımız ve Büyükşehir Belediyemizce birçok noktada devam ettiriliyor. Çalışma yürütülen noktalara yatırımcılar tarafından talepler gelmeye başladı. Özellikle üniversite öğrencilerine yönelik 1+1 ve 2+1 konsepte sahip yapılar yükselmeye devam ediyor. Önümüzdeki süreçte yatırımların ardı arkasının kesilmeyeceğini düşünüyoruz.” dedi.

“Ünipark oluşturabiliriz”

Turnasuyu Mahallesinin hem deniz hem doğa turizmine uygun bir yapısının olduğunun altını çizen Başkan Tepe, “Turnasuyu Vadisi için açıkladığımız ve çalışmalarını bizzat sürdürdüğümüz Turnasuyu Yaşam Vadisi projesi doğa turizminin uğrak noktası olacak. Yalı mevkii uzun kumsallara sahip bir yapıya sahip. Burada butik otel işletmeciliğine yönelik özel bir yatırımın çalışmaları başlayacak. Ayrıca bizim de çalışmasını yürüttüğümüz bir noktada karavanpark alanı ve günübirlik konaklama imkânı bulunacak bir proje var. Üniversitenin hemen yakınında park alanı olarak belirlenmiş alanda öğrenci dostu bir Ünipark oluşturmayla ilgili de ilerleyen süreçlerde adımlar atabiliriz. Yakın zamanda ilçemizi daha güzel gelişmeler bekliyor” diye konuştu.

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor