istanbul escort

“Tren uçuruma gidiyor!”

“Tren uçuruma gidiyor!”
Bu içerik 0 kez okundu.

23. Dönem Ordu Milletvekili Av. Rıdvan Yalçın, Ekrem İmamoğlu’na İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak mazbatasının verilmeyişini “hukukun katli” olarak yorumladı.

İstanbul’da yaşananların tek kelimeyle “skandal” olduğuna vurgu yapan Av. Rıdvan Yalçın, tecrübeli bir hukuk adamı olarak şu paylaşımı yaptı;

“Hukukun katli!”

“İlgili yasa maddelerinin özeti şöyledir; sandık kurullarına bildirilmeyen itirazlar, seçim kurullarına yapılamaz. Kesinleşmiş seçmen listelerine seçimden sonra itiraz edilemez. Belgeye dayanmayan itirazlar yeniden sayım sonucunu doğurmaz. Bir usulsüzlük varsa dahi sonucu değiştirecek nitelik ve sayıda değilse seçim iptal edilemez.

Yukarıda belirttiğim kurallar çerçevesinde verilmiş onlarca YSK kararı vardır. O halde halen Sn. İmamoğlu’nun mazbatasının verilmeyişi açıkça hukukun katli anlamına gelmektedir.

Ben Ak Parti düşmanı ya da karşıtı değil muhalifiyim. Fikirlerimi sırf Ak Parti zarar görsün diye serdetmiyor, bilakis Ak Parti içinde var olduğunu bildiğim vicdanlı insanların da dile getiremediklerini ifade etmeye çalışıyorum. Ak Parti ve ortağı seçim sonrası bile çirkin illet zillet söylemini sürdürüyor olsa da benim gözümde her bir vatandaşımız kutsal ve asildir.

Yoldan çıktı!

Ak Parti daha uzun yıllar Türk siyasetinde önemli bir aktör olacaktır. O halde Ak Partinin kuruluş ilkelerine rücu ile Erdemli’ler hareketi olarak yola çıktığını hatırlamaya ihtiyacı vardır. Yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele diye başladığı yoldan çıktığını görmeye ihtiyacı vardır.

Parti zarar görüyor!

Bırakınız hukuku, ahlakı, vicdanı İstanbul seçiminden sonra takınılan tavır Ak Parti’ye İstanbul’un kaybından on kat daha fazla zarar vermiştir ve eğer seçimin yenilenmesine karar verilirse bu karardan yalnız Ak Parti değil ülkemiz de büyük zararlar görebilecektir.

Şimdi işleyen bir Parlamenter sistem olsaydı; ‘tarafsız cumhurbaşkanı liderleri ve erklerin temsilcilerini davet eder ve daha fazla ülkemizi rezil etmeyin, daha fazla ortamı germeyin, mazbatayı verin ve işsizliğin çözümüne ekonomiye odaklanın’ derdi. Yazık ki bu imkan artık bulunmuyor.

Oy hırsızlığı değil, itibar kaybı!

Ak Parti seçim kaybını oy hırsızlığı ile değil itibar ve güven kaybı olarak görürse gerçeklerle yüzleşip öz eleştirisini yaparak yoluna devam edebilir. Onun için diyorum ki mazbatayı verin ve demokrasimizin, anayasal kurumlarımızın daha fazla yıpranmasına fırsat vermeyin. Güç sarhoşluğundan lütfen uyanın.

Trenden inenler bir daha binemez dedikçe, trendekilerin çılgın alkışlarının artmasına aldanmayın. Bu durum trenin uçuruma doğru gittiği gerçeğini değiştirmiyor.” Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
4 AYDIR MAAŞLARINI ALAMADILAR!
4 AYDIR MAAŞLARINI ALAMADILAR!
2.AMATÖRDE PLAY-OFF ZAMANI
2.AMATÖRDE PLAY-OFF ZAMANI