“Topu taca atıyorlar!”

“Topu taca atıyorlar!”
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Emek Partisi Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya, hasat sezonu ile fındıkta oyunların yeniden başladığını belirterek, tartışmaların ana amacının sorumluları saklamak olduğunu söyledi.

26 liraya kadar çıkan fındık fiyatının bir anda 19 liraya düşürüldüğünü belirten Yusuf Kaya, “Bu, kapitalizmin kurallarına göre tarım politikaları belirleyen iktidardan kaynaklanmaktadır. Sermaye grubuna bu olanağı tanırsanız, sermayeden merhamet bekleyemezsiniz.” Dedi.

“Üreticileri mağdur eden iktidar üç maymunu oynuyor” diyen Kaya, şunları söyledi;

“Kendi sorumluluklarını başkasına yıkmaya çalışıyorlar. Tarım ve gıda şirketleri, alivreciler üreticinin ürününü ucuza kapatmaya çalışıyor. Üreticinin ürününü, emeğini sömürüyorlar da buna zemin hazırlayan, yasaları, politikaları oluşturan iktidarın suçu yok mu? Üreticilere kulaklarını tıkayanlar “serbest pazar” politikalarıyla fındık baronlarının, sermaye gruplarının destekçisi olduklarını gösteriyorlar. Bir de yabancı tekellere suç atıyorlar. Yabancı tarım ve gıda şirketleri izinsiz mi geldiler, zorla mı fındık alıyorlar, fiyatı düşürüyorlar? Kapitalist tekellerin sömürüsüne kimler olanak tanıyor? Hükümettir tek sorumlu.”

Yusuf Kaya, çözüm için serbest piyasa kurallarından vazgeçilmesini, Devletin sezon başında başlayarak, sürekli ve sınırsız alım yapmasını istedi. Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor