“Toprağımıza da sahip çıkalım!”

“Toprağımıza da sahip çıkalım!”
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş, “toprağın üstü daha değerli” diyerek Fatsa’da maden uğruna suların ve doğanın zehirlenmesine herkesin karşı çıkması gerektiğini söyledi.

Ertuğrul Yüksel Konferans Salonu’nda ‘‘e-Uygulamalar ve Defter Beyan Sistemi’’ konulu seminerin açılış konuşmasında gündemdeki olayları değerlendiren Bahadır Baş, “Ordu Fatsa’da Kazdağları’ndaki gibi bir siyanürlü altın arama faaliyeti var. Hepimizin bu şehirde yaşayan insanlar olarak bu şehre karşı sorumlulukları var. Fatsa’da altın arama madeni sahası genişletiliyor. Bugün Ünye ve Fatsa’da 200 bin kişi yaşıyor. 20 yıl sonra yirmi bin kişiye inebilir bu sayı. Fatsa'da  sondaj yapılıyor ve yapılan her sondaj alttan geçen her suyun kirlenmesine sebep oluyor. Bu konuda lütfen duyarlı olalım. Toprağın altının değil üstünün kıymetli olduğunu bilelim. Orada bulunan kestane ormanlarını ve tarıma elverişli arazileri kaybettik ve ciddi anlamda da kayıplarımız devam edecek gibi gözüküyor. Hepimiz bu şehre karşı sorumluluklarımız yerine getirelim” diye konuştu.

“Eşitlik ilkesine aykırı”

Avukatların bazı hizmetlerinde KDV oranının yüzde 8'e indirilmesini de değerlendiren Bahadır Baş, “Bu oranın düşürülmesi değil bu oran düşüşünün diğer serbest meslek guruplarına tanınmamasını vergide eşitlik ilkesine aykırı buluyoruz. Biz bir meslek kuruluşunun almış olduğu hakkın karşısında değiliz bu hakkın vergi adaleti ve anayasa çerçevesi içinde eşit dağıtılmasından yanayız.  Bunun diğer serbest meslek guruplarına da tanınmasını istiyoruz” diye konuştu.

“e-Uygulamalar ve Defter Beyan Sistemi” konulu semineri; İstanbul SMMM Odası Başkan Yardımcısı Ali Haydar Tunç ile İstanbul SMMM Odası Eğitim Müdürü SMMM İnci Şalcı verdi.

“Bize gıpta ile bakıyorlar”

Seminerde konuşan Ali Haydar Tunç, “meslek yasamızın 30. Yılını yaşıyoruz” diyerek, şunları söyledi;

“Dünya da yüz yüz elli yılını yaşamış meslekler bizlere gıpta ile bakıyor. Bu günlere kolay gelmedik bu süreçleri birlikte yaşadık. Dünya var oldukça muhasebe mesleği bitmeyecek. Bir dönüşüm süreci yaşanıyor. Dijitalleşmeyle beraber bilgi akışı anlık olmaya başladı. Bu süreci angarya olarak değerlendirmeyip kurumsal yapılar oluşturarak, uzmanlaşarak tamamlayacağız. Çünkü devletin ve kamunun ihtiyaçları değişiyor. Bu işin temeli devamlı eğitimlerdir." Dedi

En anlamlı plaket

Seminer sonunda plaket olarak maddi desteğe ihtiyaç duyan gençlerin eğitimine destek olmak amacıyla Türk Eğitim Vakfı’na bağışta bulunularak TEV tarafından düzenlenen plaket takdim edildi. Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!