"TMO, CHP SAYESİNDE ALIM YAPTI"

Bu içerik 0 kez okundu.

CHP Ordu İl Başkanı Av. Atila Şahin, TMO'nun, Ordu-Giresun  arasında yapılan fındık için Adalet Yürüyüşünün ardından alım kararı aldığını belirterek, bu noktada üreticiye de destek olması gerektiğini savundu.

Şahin, parti il binasında yaptığı açıklamada, Milletvekili Mustafa Adıgüzel'in fındıkta tekel oluşturmak isteyen yabancı bir firma ile onun Türkiye’deki işbirlikçilerinin yaptığı işlemlere ilişkin sorduğu sorulara yanıt vermekten kaçan Rekabet Kurulu'na tepki gösterdi.

"TMO, kime ne kadar verdiğini açıklasın"

TMO'nun, CHP'nin adalet yürüyüşünün ardından fındık almaya başladığını söyleyen Şahin, şunları kaydetti; "Milletvekilimiz Fındık ve TMO ile ilgili açıklamaları herhalde birilerini rahatsız etmiş olacak ki, kendi sosyal medyalarından cevap vermeye, partimizi fındık için hiçbir şey yapmadı diye itham etmektedir. Biraz hafızlarını harekete geçirelim.Bugünkü hükümet fındığa üvey evlat muamelesi yaparken,ilimizde fındık çalıştayı yapan CHP’dir. Çalıştay Sonunda fındığın bütün bileşenlerinin sorunu için çözüm olan fındık kanununu Meclise getiren CHP’dir. TMO fındık alımı yapmıyorken , Ordu-Giresun  arasında fındık için Adalet Yürüyüşünü düzenleyen CHP’dir. Bu eylemler karşısında alım yapmak zorunda kalan TMO, o günden bu yana alım yapmaktadır. CHP olarak bir daima Fiskobirlik veya TMO’nun  arz fazlası fındığı alması ve destekleme yapması gerektiğini hep söyledik. Devlet ve onun kurumları tüccar mantığıyla hareket edemez.Kamu kurumları bir tacir gibi davranamaz. TMO, üreticiden aldığı fındığı farklı bir fiyatla satıyorsa ki , bu bizimde isteğimizdir. Aradaki farkı üreticiye dağıtmak durumundadır. Birkaç gün içinde yapılacak ihalede de kimlere ne kadar fındık satıldığı TMO tarafından açıklanmalıdır."

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na yapılan suçlamalara da tepki gösteren Şahin, "Öncelikle herkes kendi işine bakacak , bir milletvekili ilinin ve ülkesinin sorunlarının çözümü için uğraş vermelidir.Başka bir siyasi partinin milletvekiline veya il başkanına saldırmak ona bir şey kazandırmaz. CHP'liler hiçbir zaman terör örgütleri ve yöneticileri ile bir araya gelmemişler ve birlikte olmamışlardır." dedi.

Haber merkezi

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor