Tiyatro oyunlarına tam not

Tiyatro oyunlarına tam not
Bu içerik 0 kez okundu.

Altınordu Özel Eğitim İş ve Uygulama Okulu Yıl Sonu ve Mezuniyet Töreni dün Ordu Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi. Özel öğrenciler, yaptıkları etkinlikler ve gösterilerle büyük beğeni topladı.

Özel öğrencilerden muhteşem yıl sonu etkinliği!

ÖZEL MEZUNİYET!

Yıl Sonu ve Mezuniyet Törenine Okul Müdürü Necmettin Güney, öğretmenler, veliler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Okul Müdürü Necmettin Güney ve bazı öğretmenler, mezun öğrencilerle ilgili övgü dolu konuşmalar gerçekleştirdi.

 

Etkinlikler, özel öğrencilerin tiyatro gösterileriyle başladı. Pamuk Prenses ve 7 Cüceler adlı oyun büyük beğeni topladı. Özellikle Pamuk prensesi oynayan öğrencinin performansı, profesyonel tiyatrocuları aratmadı. Daha sonra ise 'Bebeklikten Yaşlılığa' adlı gösteri izleyicilerin beğenisine sunuldu. Burada bir çocuğun önce bebek, daha sonra öğrenci, asker, iş sahibi, anne ve baba, son olarak da yaşlı halleri izleyenlere yansıtıldı.

Özel öğrenciler, halk oyunları gösterisiyle hem coştular hem de coşturdular. Çalan Karadeniz müzikleri eşliğinde hem özel öğrenciler hem de velileri ayağa kalkarak oynadılar.

Kına yakıldı

Son bölümde ise özel öğrenciler için kına merasimi yapıldı. 12. sınıf kız öğrencilerine kına yakılırken, sevinçleri gözlerinden okunuyordu. Kına yakılması ve söylenen şarkılar ilgiyle takip edildi.

Koro, kulakların pasını sildi

Altınordu Özel Eğitim İş ve Uygulama Okulu öğretmenlerinden oluşan okul korusu, 4 tane türkü söyledi. Söylenen türkülerle kulakların pası silinirken, davetliler çalışan ve söylenen türkülere eşlik etti. Bazı özel öğrenciler, müziğin ritmine kapılarak piste çıkıp oynamaya başladı.

Kep attılar

Son olarak ise önce ana sınıfı öğrencilerine, ardından da 12. sınıftan mezun olan özel öğrencilere diplomaları verildi. Bazı öğrenciler, adları okunduğunda ve diplomaları eline aldıklarında gözyaşlarını tutamadı. Okullarından mezun olmanın heyecanıyla da keplerini attılar. Bu dakikalarda törene katılan velilerde duygusal anlar yaşadı.

Öte yandan mezuniyet törenine katılan veliler ise çektikleri fotoğraf ve videolarla çocuklarının bu özel gününü ölümsüzleştirdi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor