TEZ KOOP İŞ ORDU’DA ÖRGÜTLENİYOR

TEZ KOOP İŞ ORDU’DA ÖRGÜTLENİYOR
Bu içerik 0 kez okundu.

Tez Koop İş Samsun Şubesi Ordu’da çağrı merkezlerinde ve maketlerde örgütlenme çalışmalarını hızlandırdı, STK’lerle toplantı yaptı.

Ordu’da bir yıldır örgütlenme çalışması yapan Tez Koop İş Samsun Şubesi, pandemi nedeniyle ara verdiği örgütlenme çalışmalarına yeniden başladı. Belediye İş Ordu Şubesi’nde sendika, dernek, parti temsilcileriyle yapılan toplantıda Tez Koop İş Samsun Şube Başkanı Tarık Sayın, emek ve demokrasi güçlerinden örgütlenmeleri için destek istedi.

Toplantıda örgütlenme süreci hakkında bilgi veren Sayın, “Ordu’da bir yıldır özellikle çağrı merkezlerinde örgütlenme çalışması yapıyoruz. ATOS’ta çoğunluğu örgütledik, yetkiyi bekliyoruz. Pozitif’te örgütlenme çalışmamız devam ediyor. Sırada marketler bulunuyor. Migros ve Carefour’da örgütlüyüz. Artık yerel maketlerde de sendikalaşmayı başarmak istiyoruz.” dedi.

"Birlikte başaracağız"

Tez Koop İş Samsun Şube Başkanı Tarık Sayın, Ordu’daki örgütlenme için örgütlü güçlerin desteğini istediklerini vurgulayarak, “ Bir yıl oldu Ordu’da örgütlenme çalışması yapmamız. Ordu’nun kendine göre özellikleri var. Sizler burayı daha iyi biliyorsunuz, işçilerden tanıdıklarınız olabilir. Ayrıca marketlerde müşteri olarak gidildiğinde de işçilerle sendikalı olmanın önemini konuşmanız bizlere katkı sağlayacaktır, işimizi kolaylaştıracaktır. Ordu’da en fazla işçi Kalafatlar Market’te var. Öncelikle buradaki işçiler sendikalı olmalı. Buradaki başarı diğer marketlerin sendikalı olmasına da katkı sağlayacaktır. Şu da iyi bilinmeli ki, sendikalı oldu diye işten atılmayla tehdit edilen işçilerimize sahip çıktığımız gibi işyerlerinde eylem yapma hakkımızı da kullanıyoruz. Bunu Pozitif Çağrı Merkezi’nde yaptık.Bu konuda desteğinizi bekliyoruz. Ülkenin durumu ortada, örgütlü toplum yaratmak zorundayız.” diyerek çağrı yaptı.

Hedeflerinin tüm işçilerin örgütlenmesi olduğunu aktaran Sayın, her iş kolunda örgütleneceklerini dile getirdi.

           

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı