TEZ-KOOP, EYLEMLERİNE DEVAM ETTİ

TEZ-KOOP, EYLEMLERİNE DEVAM ETTİ
Bu içerik 0 kez okundu.

Tez-Koop-İş Sendikası Samsun Şubesi, örgütlenme çalışması yürüttüğü Positive Çağrı Merkezi’nde çalışan işçilere yönelik baskılara karşı Tahıl Pazarı’nda basın açıklaması ve oturma eylemi gerçekleştirdi.

 

Tez-Koop-İş Sendikası Samsun Şubesi Başkanı Tarık Sayın, "tehditle, baskıyla ve gizli veya açık zorlamalara sendikal örgütlenme hakkının ortadan kaldırılmasına asla izin vermeyiz, vermeyeceğiz." dedi.

"Dur demesini bekliyoruz"

Başkan Tarık Sayın, Türk Telekom'a seslenerek; "Sendikal örgütlenmenin diğer işyerinde olduğu gibi başarılı biçimde sürdürüldüğü Pozitif Çağrı Merkezi’nde bir aydır kurum operasyon Müdürü Murat Ali Seven tarafından yasalara aykırı biçimde; İştirakçı Türk Telekom firmasının dağıtmış olduğu hatlar üzerinden çalışanların telefonları takip edilerek E-devlet üzerinden üyelik işlemleri yapılırken çalışma bakanlığı tarafından telefon numaralarına gönderilen şifreler takip edilerek üye olan arkadaşlarımız tek tek kurum Operasyon Müdürü Murat Ali SEVEN tarafından sorgu odalarına çekilerek sendikadan ayrılmaları, ayrılmamaları durumunda iş haklarının sona ereceği yönünde baskı yapılmaktadır. Türk Telekom firmasının Positive'deki yasa tanımaz uygulamalara müdahil olup DUR demesini bekliyoruz." dedi.

"Çekinmiyoruz"

'Pozitif Çağrı Merkezi’nde yürüttüğümüz sendikal örgütlenmenin önünü kesmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir' diyen Sayın, şunları söyledi; "Çalışanların Anayasal ve yasal haklarını kullanmasını engellemeye çalışanlarla her koşulda mücadele edeceğiz. Açık ya da gizli yasa dışı baskıların sürdürülmesi durumunda ilgili kişiler için Cumhuriyet Savcılığında suç duyurusunda bulunulmuştur. Yasal haklarımızı kullanmaktan hiçbir biçimde ve asla çekinmeyeceğiz; tüm yolları ve araçları sonuna kadar kullanacağız. Tehditle, baskıyla ve gizli veya açık zorlamalara sendikal örgütlenme hakkının ortadan kaldırılmasına asla izin vermeyiz, vermeyeceğiz. Buradan iştirakçı Türk Telekom firması yetkililerine sesleniyoruz. Bu ülkede yasalar vardır. Bu Ülkede bilgi güvenliği denen bir şey vardır. Bugün birilerinin çocuklarına yapılanlar yarın sizlerin çocuklarına da yapılabilir. Türk Telekom firması bu yasa dışı 3 uygulamaya müdahale etmesini ve dur demesini bekliyoruz. Müdahale edilmediği taktirde Türk Telekom firmaları önlerinde basın açıklamalarımız devam edecektir."

'Pozitif Çağrı Merkezi’ Operasyon Müdürü Murat Ali Seven tarafından İŞÇİLERE baskılar olduğunu ve bunun da belgeleri neticesinde Cumhuriyet Savcılığına başvurduklarını söyleyen Sayın, "Cumhuriyet savcılarımızı açık ve alenen yapılan bu baskılar karşısında göreve davet ediyoruz." dedi.

Öte yandan basın açıklamasına; Tek Gıda İş, Tüm Köy Sen, Emek Partisi ve Ordu Çevre Derneği de destek verdi.

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beklenen maskeler geldi!
Beklenen maskeler geldi!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!