TEMİZLİK SÜRÜYOR!

TEMİZLİK SÜRÜYOR!
Bu içerik 0 kez okundu.

Yaptığı uygulamalar nedeniyle öğretmenlerden ve sendikalardan tepki alan Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Acu'nun yerine Aybastı İlçe Milli Eğitim Müdürü Onur Bekyürek atandı. Acu ise Aybastı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atandı.

 

Ordu’da yaptığı uygulamalar ile sık sık tepkileri üzerine çeken, hatta FETÖ’den yasaklı bir yayınevinin üst düzey yöneticisinin kitaplarını çocuklara hediye edip sonra da “isim benzerliği” deyip kamuoyunu ve üstlerini kandıran Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Acu, Aybastı'ya gönderildi. Daha önce kısa bir süre Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinde bulunan Onur Bekyürek, tekrar aynı göreve getirildi.

9 Eylül 2016 tarihinde Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görevine vekaleten başlayan Hasan Acu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı için görevden istifa etmesine karşın 2019 Ocak ayında tekrar göreve getirildi. Ancak Acu, bu görevde sadece 10 ay kalabildi. Acu, Aybastı İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak atanırken, Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ise Onur Bekyürek atandı.

Bekyürek, daha önce de Hasan Acu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olmasından dolayı görevinden istifa ettiği zaman Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürütmüştü.

FETÖ’cü yazarın kitaplarını dağıtmıştı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yasaklı listesinde bulunan FETÖ’cü bir yayınevinin eski yöneticisi de olan bir yazarın kitaplarını öğrencilere dağıtan, olayın duyulmasının ardından da kitapları toplatıp “isim benzerliği” diyerek üst makamları da yanıltan Hasan Acu, kurumu da zarara uğratmaya devam etmişti.

Çok sayıda dava!

Eğitimdeki barışı bozmakla da suçlanan Hasan Acu, ödüllerle ilgili uyguladığı kayırma ve çifte standart nedeniyle onlarca dava açılmasına neden olmuş, aralarında hiç derse girmeyen yöneticilerin de bulunduğu bazı kişilere haksız puan vererek ödül almalarını sağladığı öne sürülmüştü.

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ALTINORDU İÇİN VARSA YOKSA LADİK!
ALTINORDU İÇİN VARSA YOKSA LADİK!
KADIN FUTBOLCULAR 9 KASIM'DA SAHADA
KADIN FUTBOLCULAR 9 KASIM'DA SAHADA