TEK KİŞİLİK MEZUNİYET TÖRENİ!

TEK KİŞİLİK MEZUNİYET TÖRENİ!
Bu içerik 0 kez okundu.

Mimar Oktay Uğurel Özel Eğitim Uygulama Okulu'nda yıl sonu mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Okul bu yıl tek mezun verdi.

 

2015 yılında eğitim öğretime başlanan Mimar Oktay Uğurel Özel Eğitim Uygulama Okulu'nda ilk mezun Alperen Öner oldu. Alperen, okuldan bu sene mezun olan tek öğrenci oldu.

Mezuniyet törenine Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Erdal Gülderen, Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Acu, okulun arazisini bağışlayan hayırsever işadamı  ve Karlıbel Bilgi Vakfı Başkanı Ergin Karlıbel, okul müdürleri veliler, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

"Sevindirici bir olay"

Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, 'Bugün çok özel bir mezuniyet töreninde sözlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz' diyerek, şunları kaydetti; "Bu okulumuz ilk mezununu veriyor. Bu bizim için sevindirici bir olay. Karlıbel ailemize bu eserin yapılmasına vesile oldukları için teşekkür ediyorum. Okuldaki idareci ve öğretmenlerimizin de çok büyük emekleri var. Öğrencilerimizi hayata en iyi şekilde hazırlamak ve onların ileri ki yaşamlardan mutlu olabilecekleri standartta yaşam kalitesine kavuşmaları konusunda öğretmenlerimizin çok emeği var. Okulumuzun daha iyi hizmetlere vesile olacağını düşünüyorum."

"Sizden sabır ve sevgi bekliyoruz"

Otistik öğrenci Alperen Öner ise; "Ben otistik bir çocuğum. Kalabalığı sevmem mesela. Göz teması kuramam. Sizi dinlemediğim ya da sevmediğim anlamına gelmez. Durup dururken sinirlenirim. Sizin için çok normal olan bazı durumlar, bizim için çok rahatsız edici olabilir. Örneğin, konu, gürültü, bağırma gibi. Hızlı öğrenemediğimiz doğrudur. Ama bu öğrenemeyeceğimiz anlamına gelmez. Bizler mızıkçı değiliz. Yalnızca sizin kurallarınızı bilmiyoruz. Sizden beklentimiz biraz ilgi ve sabır ve en çok da sevgi. Okul müdürüme, öğretmenime ve okul personeline çok çok teşekkür ederim." dedi.

"Bu okul bize çok şey kattı"

Ailesine adına konuşan Alperen'in ablası da duygusal bir konuşma yaparak, "Okul Müdürümüz İbrahim Resuloğlu'na, Alperen'in arkasında olduğu için teşekkür ediyorum. Yusuf Aydemir, Alperen'i bizden daha  çok sevebilen ve iletişim kurabilen tek kişi. Onunla Cuma namazına bile gitti. Kendi çocuğundan ayırmadı. Hepimizin üzerinde emeği var. Çünkü biz Alperen'i sevenleri çok seviyoruz. Çok daha iyi aşamalar kaydedeceğimize inanıyorum. Her şey çok daha güzel olacak. Bu okul Alperen'e çok şey kattı." diye konuştu.

Alperen’in diplomasını Kaymakam Niyazi Erten, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Acu ve Ergin Karlıbel takdim etti. Karlıbel Bilgi Vakfı Başkanı Ergin Karlıbel Alperen’e mezuniyet hediyesi olarak bir de gitar hediye etti.

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ORDUSPOR 1967 GELİYOR...
ORDUSPOR 1967 GELİYOR...
NİHAYET BÜYÜKŞEHİR OLDU!
NİHAYET BÜYÜKŞEHİR OLDU!