istanbul escort

“Tazminatıma el uzatma!”

   “Tazminatıma el uzatma!”
Bu içerik 0 kez okundu.

Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, kıdem tazminatlarının fona devredilmesine, işçi ve emekçilerin BES’e zorunlu katılımını gündeme getiren ekonomik paket girişimine tepki gösterdi.

            Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı “Ekonomik Reform Paketi” ile birlikte “Verginin tabana yayılması”  adı altında dolaysız vergilerin yükseltilmesi, zorunlu Bireysel Emeklilik Sigortası sisteminin fona devredilmek istenmesine tepki gösteren Poyraz, “İktidar kendine yeni bir kasa oluşturmak istiyor. Seçim biter bitmez ekonomik krizin yükünü halkın sırtına yıkma girişimini hızlandırdılar ama işçi ve emekçiler bunu kabul etmiyor.” dedi.

            1 Mayıs’ın gündemi

            Poyraz, seçimlerdeki tartışmalar sürerken, seçilmişlere mazbataların verilmesi nedeniyle siyasi kriz yaşandığına dikkat çekti. Krizin yükünün işçi ve emekçilere yıkılmakistenmesinin krizin büyüklüğünü gösterdiğini söyleyen Poyraz, “Krizin yükünü kabuletmiyoruz. Bu nedenle 1 Mayıs alanları “Kıdem tazminatıma dokunma” tepkisine dönüşecek. Tüm işçileri, emekçiler; emek ve demokrasi güçlerini 1 Mayıs’ta ortak talepleri birlikte dile getirmeye çağırıyoruz.” Diye konuştu. Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
4 AYDIR MAAŞLARINI ALAMADILAR!
4 AYDIR MAAŞLARINI ALAMADILAR!
2.AMATÖRDE PLAY-OFF ZAMANI
2.AMATÖRDE PLAY-OFF ZAMANI