Tarımda büyük işbirliği

Tarımda büyük işbirliği
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Büyükşehir Belediyesi ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü işbirliği ile başlatılan çalışmalar umut veriyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz Ayı Olağan toplantısında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, yaptıkları çalışmaların Ordu'nun geleceği için önemli olduğunu belirtti.

Başkan Güler, özellikle Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile birlikte ürettikleri projelerin önemine dikkati çekerek, şunları söyledi;

“Aradan geçen süre içerisinde ilimiz için önemli çalışmalar yaptık. İlk olarak çevre illerimiz için de önemli olan Bolaman Vadisi projesini hayata geçirdik. Bolaman Vadisi projesi hem Ordu'muz hem Karadeniz hem de Türkiye için çok yönlü bir proje olmasının yanında, sonuçları itibariyle kalkınmamız için örnek olacak bir proje.

Balıktan, bala…

Ordu'muz için bir başka önemli projemiz tarım üzerine oldu. Büyükşehir Belediyesi, Tarım İl Müdürlüğü ve çiftçilerimiz ile oluşturduğumuz güzel çalışmalarımız kısa sürede meyvelerini vermeye başlayacak. Tarım konusunda çiftçilerimize ilk etapta 300 damızlık koyun ve 30 damızlık koç dağıtımı yaptık. Yine önümüzdeki ay 4 bin adet kazın üreticilerimize dağıtımını yapacağız. Balıktan bala, hayvancılıktan seracılığa kadar her alanda Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak çalışıyoruz.”

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Günler, geçtiğimiz günlerde Tarım ve Orman İl Müdürü Kemal Yılmaz ile bir kez daha bir araya gelerek devam eden ve yeni projeleri görüştüler. Adnan Alparslan/Ordu Hayat

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAKEM FACİASI!
HAKEM FACİASI!
"SIRA PLAY-OFF FİNALİNDE"