"TAMAMEN İFTİRA"

Bu içerik 0 kez okundu.

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel'in, 'Atatürk'ü fazla abartmayın, 10 yılda bir Atatürk çıkar' dediğini iddia ettiği Ordu Valisi Seddar Yavuz, yazılanların tamamen asılsız ve iftira olduğunu söyledi.

 

 

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Töreni sonrasında yaptığı konuşmada, öğretmenlere tavsiyelerde bulunduğunu söyleyen Yavuz, " Yapılan sohbette, Türk Milleti’nin çok büyük bir millet olduğunu, büyük milletlerin en önemli özelliğinin de tarih boyunca çok sayıda büyük devlet adamları yetiştirdiğini vurguladım." dedi.

 

"Atatürk'e asla dil uzatmadım"

Hiçbir zaman Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik isnat, eleştiri ve şikayete maruz kalmadığını aktaran Vali Yavuz, şunları kaydetti; "'çamur at izi kalsın' mantığı içinde,  bir kavgada dahi söylenmeyecek küfür ve hakaretleri yapanların suçlarını örtbas etmek, şahsımı toplumda itibarsızlaştırmak ve linç etmek üzere bir iftira kampanyası başlattıklarını üzüntüyle görüyorum.  Yaptığım sohbetteki rapor mevcut. Vatanına, Milletine ömrünü adamış bir Devlet adamı olarak, ne dün, ne bugün, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Türk büyüklerine asla dil uzatmadım.

 

"Nedeni VIP işgali"

Şahsıma yönelik bu asılsız, mesnetsiz itham ve iftiraları asla kabul etmiyorum. Bu itham ve iftiranın altında yatan nedeninin de, Ordu-Giresun Havalimanında yaşanan VIP işgali olayı olduğunu, kamuoyu da, ben de çok iyi biliyorum. Yapmış oldukları küfür, hakaret ve çıkarmış oldukları rezaleti örtbas etmek isteyen çevrelerin, şahsımı toplumda itibarsızlaştırmak için başlatmış oldukları yaftalama ve karalama kampanyasını esefle kınıyorum. Hukuk önünde hesaplaşacağım."

 

Haber merkezi

 

                                  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor