istanbul escort

SÜLEYMAN FELEK’İN İZİNDEN…

SÜLEYMAN FELEK’İN İZİNDEN…
Bu içerik 0 kez okundu.

Ak Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hilmi Güler'i dün Ordu Giresun Havalimanında coşkulu bir kalabalık karşıladı. Sevgiyi büyütmeye geldiğini söyleyen Güler, 'şehrimizde sevgiyi kardeşliği  merkeze alarak kardeşlik türküleri söyleyerek bir kalkınma hareketi başlatacağız' dedi.

Dr. Mehmet Hilmi Güler, seçim startını Ordu’nun kurucusu olarak bilinen dedesi Ordu eski Belediye Başkanı Süleyman Felek’in mezarını ziyaret ederek verdi.

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Hilmi Güler, Ordu’ya gelişinin ilk gününde vefa örneği göstererek Ordu’da 4 yıl Belediye Başkanlığı yapan dedesinin kabrini ziyaret etti. Ordu’nun 1869 yılında belediye olmasının ardından 9. belediye başkanı olan ve 1898-1902 yılları arasında yaptığı belediye başkanlığında Ordu’yu yeniden imar etmekle anılan, Süleyman Felek başta olmak üzere diğer vefat eden aile fertlerinin kabrini ziyaret eden Güler, “Burası da bizim aile kabristanlığımız. Bu harekete onları ziyaret ederek başlamak istedik. Onların maneviyatından güç alalım istedik. Büyük dedemiz Ordu’nun merkez ilçesi Altınordu’nun şehir düzenine geçişinde büyük rol oynayan birisiydi. Bende torunu olarak Ordu’nun daha ileri seviyeye ulaşması için elimden geleni yapacağım” dedi.

"Gönül köprüsü kurmaya geldik"

Basının karşısında çıkan ve açıklamalarda bulunan Güler, şunları kaydetti; "Bu sevgiye, coşkuya layık olmaya çalışacağız. Bugün Cuma. Böyle güzel bir günde sefer başlatıyoruz. Bu bir sevgi hareketi. Sevgiyi büyütmeye geldim. İnşallah şehrimizde sevgiyi kardeşliği  merkeze alarak kardeşlik türküleri söyleyerek bir kalkınma hareketi başlatacağız. Bunun temelinde gönül, sevgi ve aynı zamanda coşku ve inanç var. Biz bir gölgenin gölgesiyiz. Bu çalışmayı kardeşlerimizle birlikte yapacağız. Proje zaten bizim meselemiz. Bunu birikimimizle halledeceğiz. Temel mesele sevgi ve bir gönül hareketi. Gönül köprüsü kurmaya geldik. Bir sevdayı coşku haline getirmeye geldik. Ordumuz zaten harikulade ve son derece itibarlı bir şehir. Bu güzelliği ve itibarı daha da büyütmeye geldik. Bu bir sevda hareketidir, bu bir seferdir. Bu seferi Cuma günü başlatıyoruz. Allah bizi mahcup etmesin."

"Proje bizim işimiz"

Bu bir bütünün beraberliği. Bu bir Ordu hareketi. Ben yok, hatta biz yok siz var. Bunun manasını düşünerek hareket edeceğiz. Evvelden ben yok biz vardık. Şimdi artık siz varsınız. Dolayısıyla bu sizin hareketiniz. Bu hareketi büyük bir coşku ve iştiyakla başlatıyoruz. Burada yapılan geçmişteki tüm çalışmalara teşekkür ediyoruz. Düne, bugüne teşekkür ediyoruz. Yarına da teşekkür etmek için bu güzel hareketi başlatıyoruz. Biz bir şey olmaya gelmedik, bir şey yapmaya geldik. Yapacağımız şey önce gönüldür. Projeler zaten bizim normal işimiz onları zaten yapacağız." dedi.

Vatandaşlara seslendi

Daha sonra büyük bir ilgi ve coşkunun içerisinde havalimanından dışarı çıkan Hilmi Güler, otobüsün üzerinden de kendisini karşılamaya gelen vatandaşlara seslendi. Sevgiyi büyütmeye geldiklerini söyleyen Güler, buradaki bütün hareketin gençlere, hanımlara, dar gelirlilere ve tüm herkese yönelik olacağını dile getirdi.

Güler, daha sonra Ak Parti Ordu Milletvekilleri Op. Dr. Şenel Yediyıldız, Ergün Taşçı ve Metin Gündoğdu'nun yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, İl Başkanı Halit Tomakin, Altınordu İlçe Başkanı Av. Dursun Kurucu, İl Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Baysal ve İl Gençlik Kolları Başkanı Seçkin Baybaba ile el ele vererek vatandaşları selamladı.

Güler'in sonraki adresi ise Şehir Mezarlığı oldu. Güler, burada aile kabristanlığını ziyaret ettikten sonra Cuma namazı için Yalı Camiine geçti. Mehmet Hilmi Güler’i karşısında gören vatandaşlar kendisine büyük ilgi gösterdi. Cuma namazının ardından Ordulu hemşerileriyle hasret gideren Güler, cami yanında bulunan çayocağında vatandaşlarla sohbet etti. Daha sonra parti binasına geçen Güler, burada da kendisini bekleyen vatandaşlarla bir süre görüştü.

Yalı Camii'nde Cuma namazını kıldıktan sonra AK Parti İl Binasına geçen Hilmi Güler, burada il yönetim kurulu ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Ordu Valisi Seddar Yavuz'a bir ziyaret gerçekleştiren Güler, ardından Büyükşehir Belediyesi'ne geçerek Engin Tekintaş'ı ve personeli ziyaret etti.

Son olarak da İl Yönetim Kurulu, ilçe başkanları , belediye başkanları ve aday adayları ile Aktuğ Otel'de istişare toplantısı yapıldı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul-Yılmaz Ülgü-Yusuf Can Erişen

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!