Sularımız emin ellerde

Sularımız emin ellerde
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) Durugöl Atık Su Arıtma Tesisinde temizlik ve dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor.

Çalışmaları inceleyen OSKİ Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Süleyman Ekşi, tesisin Altınordu ilçesinde yaklaşık 217 bin kişiye hizmet verdiğini söyledi. Ekşi, “Durugöl İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi Altınordu ilçesinde yaklaşık 217 bin kişiye hizmet vererek günlük ortalama 40.000 m3 atık suyunu arıtmaktadır. Tesiste yapı itibariyle oluşabilecek muhtemel kokuların önüne geçmek amacıyla biyofiltre ünitesi oluşturulmuş olup fanlar vasıtasıyla ünitelerde oluşan kokuların düzenli olarak çekilmesi sağlanmaktadır. Ayrıca tesisin giriş kollektöründen başlamak üzere, koku yapıcı patojen bakterilerin çoğalmasını önlemek için bakteri kültürü (biyolojik bir ürün) de uygulanmaktadır” dedi.

Çalışmaları kısa sürede tamamlamayı amaçladıklarını ifade eden Genel Müdür Yardımcısı Ekşİ, “Arıtma verimini artırmak ve oluşan koku sorunlarını kaynağında önlemek için yaz ayları gelmeden, arıtma üniteleri tabanında biriken ve arıtım kalitesini düşüren kum, mil balçık vb. malzemelerin temizlenmesi aralıksız devam ediyor. Çalışmaları 3 gün içerisinde tamamlamayı amaçlıyoruz. Öte yandan OSKİ Genel Müdürlüğü olarak Ordu genelinde bulunan tüm atık su arıtma tesislerinin deşarj sularını düzenli olarak klor ile dezenfeksiyon işlemine tabi tutuyoruz. COVİD-19 salgını nedeniyle dezenfeksiyon konusuna özellikle hassasiyet gösteriyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beklenen maskeler geldi!
Beklenen maskeler geldi!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!