“Suçlular kahraman yapılıyor!”

“Suçlular kahraman yapılıyor!”
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Barosu Başkanı Av. Haluk Murat Poyraz, gazeteci Yavuz Demirağ’a saldıranların  da serbest bırakılmasını eleştirerek, adalete olan güvenin sarsılmaya devam ettiğini savundu.

Yeniçağ Gazetesi yazarı, Gazeteci Yavuz Selim Demirağ'ı öldüresiye dövenlerin de serbest bırakılması, yargıya yönelik eleştirilerin fitilini daha da ateşledi.

Ordu Barosu Başkanı Av. Haluk Murat Poyraz da eleştirisini “hukuk devleti ve adalete güven endeksi” başlığı ile sosyal paylaşım sitesinden yaptı. “Biz hukukçular tutuklamanın mecbur kalmadıkça uygulanmaması ve en son tedbir olarak kullanılmasını savunuruz” diyen Av. Poyraz, şu değerlendirmeyi yaptı;

“Doğrusu budur. Ancak gel gör ki bir ülkede ana muhalefet partisi liderine saldırılıyor, linç edilmek isteniyor. Zanlılar salınıyor ve toplumun bir kesimince el üstünde tutulup kahramanlaştırılıyor. Bir gazeteci Türk Ceza Kanunu anlamında silahtan sayılan sopalarla dövülüyor ve zanlılar salınıyor.

Saldırıları artırıyor!

Hukuk devleti sadece cezalandırmayı değil aynı zamanda kurallara uyulmasını sağlamayı hedeflemelidir. Zanlıların salınması kurallara uymamanın her hangi bir yaptırımının olmadığı yönündeki algıyı güçlendirmekte ve korkarım ki bu tür saldırıların artarak devamına yol açmaktadır. Üstelik ne tesadüftür ki saldırıya uğrayanlar hep muhalif saldırganlar ise hep iktidara yakın!

Yargıtay Başkanının açıklamalarına göre adalete güven endeksi en son 2016 verilerine göre % 30'lardaydı. Şimdi mi? Sizce?” Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beklenen maskeler geldi!
Beklenen maskeler geldi!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!