"SORUNLARI EL BİRLİĞİYLE ÇÖZECEĞİZ"

Bu içerik 0 kez okundu.

2019 Yerel Seçimlerinde Yeni Mahalle Muhtarı seçilen ve kısa sürede yaptığı çalışmalarla dikkatleri üzerine toplayan Elvan Bektaş, önceliğinin mahallesindeki eksikleri gidermek olduğunu belirterek; "Kurumlarla ilişkilerim iyi. Mahallemde sorun kalsın istemiyorum. Bu yüzden fedakarlık yaparak çalışmaya devam ediyorum." dedi. Sohbet havasında geçen röportajda, kadın muhtar olmasının avantajları olduğunu söyledi.

 

Kadın muhtar olmanın zorlukları ya da avantajları var mı?

Elvan Bektaş: Kadın muhtar olmamın şuanda eksileri yok. Çünkü ben işimi severek yaptığım için eksi olarak görmüyorum. Bazen ailemden fedakârlık yapabiliyorum. Bu eksi olabilir ama ailemde beni hoşgörü ile karşıladığı için eksi hiçbir zaman olmuyor. Bunun yanında artıları var. Bir kere kadın olmanın avantajı şundan kaynaklanır: Bir yere gidersiniz, öncelik hep kadınların olur. Ben de kadın olduğum için evlere daha rahat girebiliyorum. Kadınların sorunlarını da daha rahat konuşabiliyorum. Aynı şekilde kadınlar da gelip benimle rahat konuşabiliyorlar. Erkeklerle de aynı şekilde konuşabiliyorum. Böylelikle halkla daha iç içe kaynaşabiliyorum.

 

Size göre Yeni Mahalle'de çözülmesi gereken ne gibi sorunlar var?

Elvan Bektaş: Yeni mahallede en büyük sorunlardan bir tanesi otopark sorunudur. Otopark sorunumuz dışında yollarımızda ve kaldırımlarda çöp problemimiz var. Ama bununla ilgili yetkili kurumlar zaten görevlerini yapıyorlar. Bunun yanında otopark sorununu nasıl çözebiliriz, bununla ilgili bir yol bulacağız? Mahalle sorunlarıyla alakalı yetkili kurumlara gidiyorum. Sağ olsunlar müdürlerimizde gerekli olan her şeyi yapıyorlar. Ellerinden ne gelirse de ilgileniyorlar. Şuana kadar muhtarlığımın 2 ayı oldu. Muhtarlıkta istediğim her şeyi de yaptılar sağ olsunlar. Yollarımızda diğer problemleri de çözdük, çöp problemini çözmeye çalıştık. YEDAŞ olsun, Temizlik İşleri Müdürlüğü olsun, Altınordu Belediyesi olsun ellerinden geleni yapıyorlar. Şunu da söyleyebilirim hiçbir sözüm geride kalmadı.

 

Peki öncelikli çözülmesi gereken sorun nedir?

Elvan Bektaş: Benim mahallemde öncelikle park sorununun çözülmesi gerekiyor. Çok büyük bir sorun mahallemiz açısından. Tabi ki birde her yerin aydınlatılmasını istiyorum. Özellikle bazı ara sokaklarımızda lambalarımız yok ve kaldırımlarımız, yollarımızın yapılmasını istiyoruz. Allah izin verirse onlarda yapılacak.

 

Muhtarlıkta resmi kurumlarla iletişim önemli mi?

Elvan Bektaş: Kesinlikle. Kurumlarla ilişkilerim, kadın olarak gittiğim zaman zaten bütün kurumlarda kadın olarak öncelik hep bizde oluyor. Bunun yanı sıra daha önce resmi kurumlarda, belediyede de çalıştım hatta İstatistik Bölge Müdürlüğü'nde de çalıştım. O yüzden resmi kurumlarla aram her zaman iyidir.

 

Seçimi kazandınız, mahallenin size karşı ilgisi ve düşünceleri nasıl?

Elvan Bektaş: Öncelikle bütün mahalle halkına teşekkür ediyorum. Gerçekten insanlar bana güvendi, bende elimden ne gelirse Yeni Mahalle için yapmaya hazırım. Her şeyden fedakârlık yaparak, ne olursa olsun Yeni Mahalle için çalışacağım ‘Bir elin nesi var iki elin sesi var’ diyerek bütün mahallelimi de bir araya gelip, hep beraber sorunlarımızı çözeceğimizi de düşünüyorum.

 

Sizin gibi ağabeyiniz de muhtar seçildi. Nasıl bir duygu. Çalışmalarınızı olumlu etkiliyor mu?

Elvan Bektaş: Ağabeyim ile biz hep konuşurduk. Bir araya geldiğimizde ben muhtarlığa çıkacağım derdi, o zaman bende çıkacağım derdim. Beraber muhtarlığa çıkma kararı aldık. Ağabeyim doğduğumuz, büyüdüğümüz yerden çıktı. Bende yaşadığımız yerden çıktım. Beraber karar verdik. Çalışmalarda o bana yardımcı oldu, aynı şekilde bende ona yardımcı oldum ve sonucu da güzel oldu. İkimizde muhtar olduk Türkiye’de bir ilk olduk ve şuanda da beraber çalışıyoruz. Beraber gidiyoruz kurumlara. O benim artılarımı, eksilerimi görüyor. Bende aynı şekilde onun görüyorum. Ve bir araya geldiğimizde beraber oturup konuşuruz, problemleri çözmeye çalışırız.  

Ordu Hayat/Samet Sezer-Röportaj

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ORDUSPOR 1967 GELİYOR...
ORDUSPOR 1967 GELİYOR...
NİHAYET BÜYÜKŞEHİR OLDU!
NİHAYET BÜYÜKŞEHİR OLDU!