SEVGİ DOLU KAHVALTI!

SEVGİ DOLU KAHVALTI!
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Evleri’nde kalan kimsesiz çocuklar için kahvaltı programı düzenlendi.

Bir otelde düzenlenen kahvaltı programına TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı ve AK Parti Ordu Milletvekili Opr. Dr. Şenel Yediyıldız, Ordu Valisi Seddar Yavuz, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Ordu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Ender Yanık, Ordu Çalışma ve İş Kurumu Müdürü İsa Kaymak, SGK Ordu İl Müdürü Mehmet Yaşar Günay, Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç ve Müdürlüğe bağlı Çocuk Evleri’nde kalan kimsesiz çocuklar katıldı.
 

"Bu çocukları ihmal etmemeliyiz"

AK Parti Ordu Milletvekili Op. Dr. Şenel Yediyıldız, çocuklara sahip çıkılması gerektiğini savunarak; “Değerli arkadaşlar, çocuklarımız geleceğimiz, istikbalimiz. Bunlara sahip çıkmak gerekiyor. Devletimiz zaten sosyal bir devlet. Sosyal yapı içerisinde bu çocuklarımıza sahip çıkarak geleceğimizin istikbalimizin yetişmesine katkı sağlayarak onları geleceğe hazırlamalıyız. Aile ve Sosyal Çalışma Bakanlığımız Ordu’da evlerinde 87 erkek 56 kız çocuğu barınmaktadır. Toplam 150 çocuğumuza Ordu’da hizmet vermektedir. Biz kendi şehrimize hizmet etmeye uğraşırken çocuklarımızı ve onları ihmal etmememiz lazım.” dedi.

"Sizlerle sık sık beraber olacağız"

'TBMM Sağlık Aile Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı AK Parti Ordu Milletvekilimiz Şenel Yediyıldız’ın katkılarıyla “Dünya Çocuklar Günü" münasebetiyle düzenlenen kahvaltı programında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetleri İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Evleri'nde kalan evlatlarımız ile bir araya geldik' diyen Güler ise şunları kaydetti; "İnşallah sizlerle daha sık beraber olacağız. Bizim sosyal devlet anlayışımız bu güzel kahvaltıların içtenlikle devam etmesini gerektiriyor. O bakımdan Cumhurbaşkanımıza, Bakanımıza, Valimize ve Milletvekilimize böyle bir politikayı uygulattırdığı için teşekkür ederim. Milletvekilimiz Yediyıldız, çok güzel düşünmüş kahvaltıyı birlikte yapalım diye. Samimi bir birliktelik oldu."


Kahvaltı programı kimsesiz çocuklardan birinin yemek duası yapmasıyla son buldu.

Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul’un imarı Ordulu Onur Soytürk’e emanet
İstanbul’un imarı Ordulu Onur Soytürk’e emanet
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ