istanbul escort

Sendikalar'dan Tıp Bayramı Mesajı

Sendikalar'dan Tıp Bayramı Mesajı
Bu içerik 0 kez okundu.

Türk Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin ve SES Ordu Şube Başkanı Ferit Ceylan, bugün kutlanacak olan 14 Mart Tıp Bayramıyla alakalı yaptıkları açıklamada, öncelikli olarak sağlık çalışanlarının sorunlarının giderilmesini istediler.

 

Zengin, 14 Mart Tıp Bayramını, bayram tadında karşılamaya hasret kaldıklarını söyleyerek; "Bugün mobbing ve şiddetten en fazla mağdur olanlar sağlık çalışanlarıdır. Her 30 dakikada bir sağlık çalışanın şiddete uğradığı, doktorların kafasına kaldırım taşları atıldığı, hastanelerin basıldığı ve şiddetin cinayete dönüşmeye başladığı bir çalışma ortamı mevcuttur. Acil bir şekilde sağlıkta şiddete istisnasız tutuklu yargılama gelmeli, sağlık kurum ve kuruluşları sıfır toleranslı alan ilan edilerek burada işlenen suçların ertelenmesi veya paraya dönüştürülmesine son verilmeli ve şiddet uygulayanlara acil haller dışında belli bir süre paralı sağlık hizmeti uygulaması hayata geçirilmelidir. 920 Bin çalışanın sorunları ve talepleri için bu 14 Martta somut adımlar ve yasal düzenlemeler görmek istemekteyiz. Çalışanlar sorunlar yumağı içerisinde çalışanlar bırakılmamalı. Hamaset dolu sözlerle 14 Mart geçiştirilmemelidir." dedi.

Ceylan ise şunları kaydetti; " Her yıl bu bayram gününde sevinçlerimizle birlikte sorunlarımızı da halkımızla ve yetkililerle paylaşıyoruz.Sağlık çalışanları açısından, sürekli hastalarla ve hastalıklarla ilgileniyor olmak, bir anlamda onlarla yaşamak fiziksel ve psikososyal çeşitli sorunların ortaya çıkmasına yol açıyor. Sağlık çalışanları olarak, 2014 yılından bu yana talep ettiğimiz “fiili hizmet süresi zammı” ve tüm çalışları için "ek göstergenin 3600 "olması için yasal bir düzenleme acilen yapılmalıdır. ilimizin ihtiyacı acilen tam teşekküllü bir Tıp Fakültesi Hastanesidir. Sağlık dönüşüm programı sağlık çalışanları mutsuz, yöneticileri ise mutlu görünmeye zorlamaktadır. Kriz ortamında sağlık çalışanların reel kayıpları olmuştur."

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!