Şehitlerimizin ismi bu anıtta yaşatılacak

Şehitlerimizin ismi bu anıtta yaşatılacak
Bu içerik 0 kez okundu.

İlk adımları 2012 yılında; Cumhurbaşkanlığı tarafından Devlet Övünç Madalyası, Genelkurmay Başkanlığı tarafından ise Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası’yla ödüllendirilen Ordulu Gazi Albay Yusuf Ziya Çol’un, girişimleri ile atılan “Ordulu Şehitler Anıtı Projesi”, 7 yıl sonra yeniden ele alındı.

Tarihten günümüze “Ordulu Şehitler Anıtı Projesi” Ordu Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde hayata geçirilecek. Bu anıtta; Osmanlı döneminden günümüze kadar 17 cephe ve bölgede şehit olan Ordulu bin 532 şehidin isminin yer alacak.

Atatürk Parkı’nda yapılacak

Projenin il adımlarını 7 yıl önce atan ve peşini bırakmayan Gazi Albay Yusuf Ziya Çol, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Erdal Gülderen’i makamında ziyaret etti.

Yapılacak projeyle Ordulu şehitlerin isimlerinin yaşatılacağını ifade eden Genel Sekreter Yardımcısı Ali Erdal Gülderen, “Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile proje ile ilgili çalışmalarımıza başladık. Atatürk Parkı’nın olduğu yerde yapılacak olan “Ordulu Şehitler Anıtı Projesi” ile geçmişten günümüze vatanı için canını feda etmiş Ordulu şehitlerin isimleri yaşatılacak. Şehit ve gazilerimize ne kadar minnettar olsak azdır.Yapacağımız bu projeyi yakından takip eden Gazi Albay Yusuf Ziya Çol ile yapılacakları bugün burada istişare ettik” şeklinde konuştu.

Tarihin tozlu raflarında kalmayacak

Tarihten günümüze Ordulu şehitlerin isimlerinin yer alacağı anıtın Ordu için önemli olacağının altını çizen Gazi Albay Yusuf Ziya Çol, “Hayata geçirilecek olan proje ile aziz şehitlerimizin isimleri tarihin tozlu sayfasından çıkartılacak. Bu anıt projesi, gelecek nesillerin tarihini bilmesi açısından oldukça önemlidir. Ordu İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tolunay Başer ile geçtiğimiz gün Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımızı ziyaret ettik. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile de projeyi birçok kesim ile istişare ediyoruz. İnanıyorum ki yapılacak olan “Ordulu Şehitler Anıtı Projesi” ile aziz şehitlerimizin hatırasının yaşatılması oldukça önemli olacaktır” dedi. Yusuf Can Erişen/Seran Eren Şensoy (Ordu Hayat)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor