Sazanlar Gaga Gölü’nü boyladı

Sazanlar Gaga Gölü’nü boyladı
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Ordu’da balık potansiyelini artırmak amacıyla Gaga Gölü’ne 30 bin adet sazan balığı yavrusu bırakıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığının, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen "Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi" kapsamında, Ordu'nun su ürünleri potansiyelinin geliştirilmesi amacıyla Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne tahsis edilen 30.000 adet sazan balığı yavrusu, Fatsa'da bulunan Gaga Gölü'ne bırakıldı.

Av yasağı sona erdi

Konuya ilişkin Tarım ve Orman Ordu İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “İlimiz İç sularında 1 Nisan-1 Temmuz tarihleri arasında sazan balığı türlerinin avcılığı yasaktır. Avcılık sezonunda ise 40 cm.den daha küçük boyda ve günlük en fazla 5 adet balıktan fazlasının avlanmaları yasaktır. Bu nedenle; ticari amaç dışı veya spor maksadıyla olta balıkçılığı yapanların amatör amaçlı su ürünleri avcılığını düzenleyen 4/2 numaralı tebliğe uymaları gerekmektedir.

4 yılda 115 bin yavru

Amacımız, İlimizde bulunan göl ve göletleri balıklandırarak, sportif balık avcılığının geliştirilmesi ve turizme yönelik çalışmalara katkı sağlayarak, yöremizde olta balıkçılığını geliştirmektir. Bu amaçla daha önceki yıllarda da zaman zaman İlimizde balıklandırma çalışmaları yapılmıştır. Göl ve göletlere 2011 yılında 30.000 adet, 2013 yılında 35.000 adet, 2015 yılında 45.000 adet, 2017 yılında 25.000 adet sazan yavrusu İl Müdürlüğümüz imkanları dahilinde bırakılarak balıkçılığın geliştirilmesi için çalışmalar yapılmıştır." ifadeleri kullanıldı.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!