"SATIŞLAR ETKİSİNİ GÖSTERİR"

Bu içerik 0 kez okundu.

Türkiye Pazarcılar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi, Ordu Pazarcılar, Manavlar Balıkçılar Odası Başkanı Cengiz Üzüm, belediyelerin enflasyonla mücadele planı kapsamında kurduğu tanzim satış noktalarında sebze-meyve satışı yapmasına değinerek, marketlerdeki yüksek fiyatların haksız kazanç olduğunun ortaya çıktığını söyledi.

Hükümetin enflasyonla mücadele planı kapsamında düşük fiyattan gıda satışı devam ediyor.

Belediyelerin sebze ve meyve satışlarının henüz Ordu'da başlamadığını hatırlatan Üzüm, "Belediyelerin sebze ve meyve satacak olması şuan da Ordu'da başlamadı. Ankara ve İstanbul’da start verildi. Çok büyük izdiham var tabi. İstanbul ve Ankara’daki esnafta bizim esnafımız. Şuan için pazarlarda rayiç fiyat yok. Çeşitli şehirlerdeki elit marketlerde etiketleri çekiyorlar, bu konuyu vatandaşa yanlış nüksediyorlar. Marketlerin yaptığı fiyatlandırma haksız kazançtır." dedi.

"İzdiham olmaz"

Belediyelerin tanzim satış noktalarında sebze-meyve satışı yapmasının kısmen etkili olabileceğini aktaran Üzüm; "Marketlerde satılan patlıcan 15 lirayken, pazarlarda 10 liraydı bunu vatandaşta görüyor, halkta görüyor. Tabi yapılacak bu çalışma etkilerini verir ancak beklendiği kadar izdiham olmaz. Bazı basınlar Marketlerde ki ürünlerin fotoğraflarını çekip halka sunuyor gelsinler birde pazarlardaki ürünleri çeksinler."

Ordu Hayat/Samet Sezer/Gözde Özgür (Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YENİ ORDUSPOR'DA 'SESSİZ' SÜREÇ!
YENİ ORDUSPOR'DA 'SESSİZ' SÜREÇ!
ANTRENÖRLERDEN ÖNEMLİ ZİYARET!
ANTRENÖRLERDEN ÖNEMLİ ZİYARET!