Sağlık Ordusu’ndan “döner” davası!

Sağlık Ordusu’ndan “döner” davası!
Bu içerik 0 kez okundu.

Sağlık Ordusu-Sen, Ordu Devlet Hastanesince Ocak 2020’de gerçekleştirilen Aralık 2019 dönemi ek ödeme (Döner Sermaye) dağıtımı işleminin iptali istemiyle dava açtı.

Sağlık Ordusu-Sen Genel Başkanı Hüseyin Ümit Güldal, Dağıtılan ek ödemelerin her hastanede; her ay ayrı işlem tesis edilerek dağıtılması ve halen hukuka aykırı birçok yönlerinin bulunması, adaletsizliğin katlanarak artması nedenleriyle ilgili hastaneler bazında dağıtım işlemi üzerinden 60 günlük dava açma süresi geçmeden “iptal” davaları açılmasına karar verildiğini belirterek, “Bu minvalde ilk olarak Ordu Devlet Hastanesince Ocak 2020’de gerçekleştirilen Aralık 2019 dönemi ek ödeme (Döner Sermaye) dağıtımı işleminin iptali istemiyle,  hak ve menfaati ihlal edilen üye ve çalışanlarımız adına, Ordu İdare Mahkemesinde dava açılmıştır.

“Sendikamız;  gücünü üyesinden alan, çalışanın hak ve menfaatleri doğrultusunda her türlü demokratik enstrümanı kullanmaktan çekinmeyen bir yapıdadır.  Fakat üzülerek ifade etmemiz gerekir ki sendikamızın; her bir hastanenin her aya ilişkin döner sermaye dağıtımını dava edebilecek maddi gücü bulunmamaktadır. Bu nedenle üyelerden gelen talepler doğrultusunda; üye yoğunluğu hesap edilerek ekonomik gücümüzün yettiği oranda ilgili hastanelerin dağıtım işlemleri dava edilebilecektir. Bu minvalde ilerleyen süreçte, sendikamızca hangi ay hangi hastanenin döner sermaye dağıtımına dava açıldığı üyelerimize duyurulacaktır. İnanıyoruz ki; iş bu davalar neticesinde Sağlık Bakanlığı kısa bir süre içerisinde mevzuat değişikliğine giderek adaletsiz döner sermaye dağıtımına son verecek ve kazanımımız yalnızca dava açılan hastanelerle sınırlı kalmayıp, ülkemizin her köşesinde görev yapan bütün sağlık çalışanlarımızı kapsayacaktır.” Dedi. Haber merkezi

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!