Rektör’den nokta atış!

Rektör’den nokta atış!
Bu içerik 0 kez okundu.

 Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, şehrin hastane sorununu çözmek için üniversiteye ait 200 dönüm araziyi bağışlayacaklarını Sağlık Bakanlığı’na bildirdi.

Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, konuyla ilgili olarak Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız’ın kendisini Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile telefonla görüştürdüğünü belirterek, gelişmeleri şöyle anlattı;

“Bakanımız bana ne kadar yerimiz olduğunu sordu. Sayın bakanımıza hastane için 300 dönümün üzerinde arazimiz bulunduğunu belirterek, buyurun isterseniz hepsini buyurun alın, dedim.

Dolayısı ile bura çok muhteşem bir alan. Buradan söylüyorum; devletimizi idare eden irade, devletimizi yöneten irade, nasıl arzu ederse bizim kabulümüzdür. Biz diyoruz ki, Ordu Üniversitesi olarak Ordu’muzun bu mekanını, Ordumuzun, milletimizin hastane ihtiyacının mekan anlamında karşılanması için devletimizi idare eden irade, en başta da muhterem Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendi arzu ederlerse arazi buradadır, istedikleri şekilde hastaneyi yapabilirler. Takdir ve karar onlara aittir.

Merkezi bir yerde

Ben buranın rektörü olarak milletimizin ve Ordumuzun sorunlarını çözmek noktasında elimden gelen gayreti göstermek ve onlara yardımcı olmak niyetinde ve durumundayım.”

Söz konusu arazinin hastane için çok elverişli bir durumda, Ordu ve Giresun illerine hitap edebilecek bir uzaklıkta ve konumda olduğunu da belirten Rektör Akdoğan, en önemlisinin de yıllar sonra da genişleme imkanına sahip olduğunu söyledi. Seran Eren Şensoy/Ordu Hayat

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!