istanbul escort

“Rantçı ve betoncu belediye istemiyoruz”

“Rantçı ve betoncu belediye istemiyoruz”
Bu içerik 0 kez okundu.

            Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, seçim için açıklanan projelerde insan ve doğa uygunluğunun olmadığını belirterek rantçı ve betoncu belediye istemediklerini söyledi.

“Kentin yönetimi olarak belediye, en başta kentin yapılandırılması ve imarı ve bunun planlanması demektir” diyen Poyraz, açıklanan projelere değinerek, “Günümüzde planlamanın rant paylaşımını esas aldığı, merkezi hükümetin dayatmalarıyla, imar komisyonları tarafından, yerli ­yabancı tekellerle ve onlarla içli­ dışlı mafyanın bilgi ve müdahalesine açık, ama halktan gizli olarak, günübirlik ve tepeden inme kararlaştırıldığı bilinir. Kentlerimiz, sahil ve arazi yağması, kirletilmiş doğa, tüketilmiş su kaynakları, hava ve ses kirliliği ile beton yığınına dönüştürülerek yaşanmaz hale getirilmiştir.” dedi.

“Rant ön planda!”

Doğanın korunmadığını ve kentler halkın çıkarlarına göre doğayı koruyarak inşa edilmediğini vurgulayan Poyraz, “Ne kent dokusu ne de çevrenin korunması önem taşımış; kentleri üst üste sel basarken, betonlaşma rantı uğruna milyonlarca ağaç kesilip su kaynakları kurutularak dört bir yan yağmaya açılmıştır. Oysa halkın yaşam alanı olan kent halkındır, gelişmesi ve yenilenmesinin planlanması da en başta kent halkının sorunudur. Kentin planlanması, insanı ve doğayı esas alarak ve kent halkının ihtiyaçlarından hareket ederek, doğanın tahribini değil korunmasını gözeterek halka açık yapılmalıdır.” Diye konuştu. Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!