Radyasyon ölçümü için ekip istedi

Radyasyon ölçümü için ekip istedi
Bu içerik 0 kez okundu.

         

İlimizde radyasyon artışı ile ilgili sosyal medya üzerinden başlayan söylentinin peşini bırakmayan Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu'ndan ekip istedi.

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, “Ordu'da dün sosyal ve ulusal medyaya da konu olan radyasyon artışı konusunda bu sayfadan yaptığım bilgilendirmede AFAD ve Ordu Çevre Müdürlüğü'nün ilgili kuruluşlar olarak inceleme yaptıkları, ölçümlerin normal seviyede olduğu ve kısa süreli tespit edilen yüksek değerin de insan sağlığı için endişe duyulacak düzeyde olmadığını söylemiştim.  Yapılan kontrol ölçümlerinin normal olmasına ve kısa süreli yüksek değerin insan sağlığı açısından tehlike arz etmemesine rağmen konu bu haliyle bırakılmamış Türkiye Atom Enerjisi Kurumu'ndan Ordu için ekip ve araştırma tarafımdan aynı anda talep edilmiştir. Ayrıca konunun uzmanı üniversite hocalarımız ile istişare sürmektedir. Bu konunun takipçisiyiz. İnsan sağlığı açısından bir sıkıntı hali hazırda yoktur” dedi.

Ani yükseliş olmuş!

Adıgüzel, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu Başkanı Suat Ünal’a gönderdiği yazıda; şu ifadelerde bulundu;

“Ordu ili Altınordu ilçesinde, iki ay arayla ve en son 22.05.2019 tarihinde 12.00-16.00 saatleri arasında yapılan radyasyon ölçümlerinde ani yükseliş söz konusu olmuştur. Daha sonraki kontrolde radyasyon seviyesinin aniden yükselmesinin sebeplerinin sağlıklı bir şekilde değerlendirilmesi için kurumunuzun da Ordu’da bir çalışma yapmasının çok faydalı olacağını düşünüyorum. Bu konuda durumu netleştirerek, Ordulu vatandaşlarımızın içini ferahlatacak bir çalışmanın kurumunuz tarafından yürütülmesini ve elde edilen verilerin şahsıma iletilmesini saygılarımla talep ve rica ederim.” Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KIRIN ŞU ŞEYTANIN BACAĞINI!
KIRIN ŞU ŞEYTANIN BACAĞINI!
ENGELSİZLER ORDUSU, BEŞİKTAŞ'A BİLENİYOR
ENGELSİZLER ORDUSU, BEŞİKTAŞ'A BİLENİYOR