RABİA NAZ İÇİN TOPLANDILAR

RABİA NAZ İÇİN TOPLANDILAR
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Kadın Platformu, dün Tahıl Pazarı'nda bir araya gelerek Giresun Eynesil’de geçen yıl 13 Nisan’da şüpheli bir şekilde yaşamını yitiren Rabia Naz Vatan için “Gerçek Açığa Çıkarılsın Rabia Naz’a Adalet” eylemi yaptı.

 

Ordu Kadın Platformu'nun yanı sıra eyleme, Ordu Kadın Güçlendirme Derneği, KESK, CHP il ve Altınordu ilçe kadın kolları, ÖDP, Nar Kadın Dayanışması, Ordu Çevre Derneği, EMEP, Yeşiller ve Sol Parti, ESKAD, Türk Kadınlar Birliği Ordu Şubesi katıldı.

"Adalet biziz susmayacağız"

Ordu Kadını Güçlendirme Derneği Başkanı Mihriban Yuva, yaptığı açıklamada; "Bundan yaklaşık 1 yıl önce evinin önünde yaralı bulunup, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan'ın şüpheli ölümünün arkasındaki sır perdesi hala aralanamamıştır. Biz Ordu Kadın Platformu olarak Rabia Naz için adalet istiyoruz. 11 yaşındaki bir çocuğun ölümünün üzerini örtmeye çalışanlar: Bizlerin bu davanın peşini bırakmayacağımızı bilmeliler! Yapılması gereken bellidir: Rabia Naz için etkin bir soruşturma yürütülmeli, tüm mekanizmalar failleri aklamak için değil bu ölümün açığa çıkarılması için çalışmalıdır. Ordu Kadın Platformu olarak Rabia Naz'a adaletin sağlanması, tüm çocukların yüzünün gülebilmesi için bu davanın peşinde, Vatan ailesinin de yanındayız. Bu mücadelede asla yalnız yürümeyecekler. Adalet biziz susmayacağız." dedi.

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YENİ ORDUSPOR'DA 'SESSİZ' SÜREÇ!
YENİ ORDUSPOR'DA 'SESSİZ' SÜREÇ!
ANTRENÖRLERDEN ÖNEMLİ ZİYARET!
ANTRENÖRLERDEN ÖNEMLİ ZİYARET!