Protokol var, temel var, okul yok!

Protokol var, temel var, okul yok!
Bu içerik 0 kez okundu.

2014 yılında yapım protokolü imzalanan, 2015 yılında törenle temeli atılan ODÜ Otelcilik Turizm Fakültesi yılan hikayesine döndü.

Gülyalı Turizm Otelcilik Meslek Yüksekokulu’nun (MYO) yapımı için hazırlanan protokol, Ordulu iş adamı Velittin Küçük ve Ordu Üniversitesi yönetimi arasında 4 Eylül 2014 tarihinde imzalanmıştı.

Kurtulmuş da oradaydı

Toplam 9 bin 830 metrekare kapalı alana sahip, modern teknoloji ile donatılacak olan Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nda, 32 öğretim görevlisi odası, 12 adet derslik, 2 adet amfi, 150 ve 280 kişilik konferans salonu, yabancı dil ve bilgisayar laboratuvarı, kütüphane, 150 kişilik uygulama restoranını, 2 adet uygulama atölyesi, servis uygulama atölyesi, mutfak uygulama atölyesi, idari ve teknik birimler için ayrılan odalar ile 25 araçlık kapalı otopark bulunacaktı.

Okulun temel atma töreni de 12 Aralık 2015 tarihinde dönemin Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un da katılımı ile yapılmış, Kurtulmuş, bu yüksekokulun ileride fakülteyi dönüşeceğini müjdelemişti.

Fakülte oldu ama bina yok!

Bina bittikten sonra fakülte olacaktı. Bina bitmedi ama 8 Nisan 2016 tarihli ve 29678 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararına göre, Ordu Üniversitesi’ne bağlı olarak Turizm Fakültesi kurulmasına karar verildi. Ancak ortada hala bina yok. Üstelik dönemin Başbakan yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş tarafından temeli atılan bina su basmanında kaldı ve bataklığa dönüştü. Bir süre sonra da çürümeye başlayacak.

Gülyalı halkı; 6 yıldır yılan hikayesine dönen turizm fakültesi binasına o gün temel atma töreninde şov yapanların sahip çıkmasını ve bir an önce tamamlanmasını bekliyorlar.

Adnan Alparslan/Yusuf Can Erişen (Ordu Hayat)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!