"PROJELERİ NAMLUYA KOYDUK!"

Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 9 aylık süreçte değişen ve daha da değişmeyi hedefleyen Ordu’yu masaya yatırarak, "yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı oluyor, elimizden hiç bir şey kurtulmayacak." dedi.

Başkan Hilmi Güler, Tv 52'de yayınlanan programa katılarak, 9 aylık süreçte neler yaptıklarını anlattı. Güler, Nisan ayıyla birlikte Ordulu vatandaşların değişimi hissedeceğini aktararak, projeleri namluya koyduklarını ve hedeflerinde de Düşünen, Üreten, Yarışan Ordu olduğunu dile getirdi.

"Sistem değişecek"

Ordu’da sistemi değiştirecek yatırımları hayata geçireceklerini söyleyen Güler, "Ordu’da turizm ve nitelikli tarıma yönelik müthiş bir potansiyel var. Sıcak etkileşim hizmete dönüşüyor. Elimizden bir şey kurtulmayacak. Fındığın katma değer ürünlere dönüşmesi noktasında çalışmalarımızı yürütüyoruz. Fındığın geleceği ile ilgili, bahçelerin değerlendirilmesine yönelik ekibimiz gece gündüz çalışıyor. Fatsa, Ünye ve Perşembe’de çöp sorununu çözdük. Bunlar bizim asli görevimiz." dedi.

"295 milyon TL borç ödedik"

295 Milyon TL borç ödediklerini belirten Başkan Güler, şunları söyledi; "Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı oluyor. Jeotermal çalışmalar sürdürüyoruz. Üretmeden tüketim yok. Kaynak da oluşturuyoruz. 295 milyon TL borç ödedik. Ordu’muz farklı bir marka şehir olacak. 2 seneye kalmayacak yol ve su sorununu bitireceğiz. Mazeret, bahane, şikayet olmayan,  Ordu ile gurur duyan bir atmosfer oluşsun istiyoruz. Çambaşı’daki otel inşaatı konusunda iş adamlarımızla takım oyunu oluşturduk. 5. Kata çıktık. Gelecek yıl çok güzel bir otel ortaya çıkacak. kaynaklarını tespit ettik. Değerlerine bakıyoruz. Dolum tesisleri ile ilgili çalışmalar yapılıyor. En son noktaya geldik. Çambaşı’na doğalgaz için girişimde bulunduk.  Gülyalı ve Perşembe’ye de getireceğiz.

"Geri adım yok"

Belde Evler inşaatının yıkımı konusunda geri adım atmayacaklarını belirten Başkan Güler, "Belde evler konusunda Ordu ve ülke kazanacak ve bir yanlışlığı gidereceğiz. Gereği yapılacak" derken, stadyumla alakalı ise; "Şehir stadında 45 milyon TL ilave yatırım yapılması lazım. Bu belediyenin işi değil ancak ben burada da kendimi sorumlu görüyorum. Yanındaki boş alanların olduğu yere halkımızın kullanacağı AVM yapacağız." şeklinde konuştu.

Haber merkezi

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!