"PROGRAMLARA BİLEREK ÇAĞIRILMIYORUZ"

Bu içerik 0 kez okundu.

Geçtiğimiz gün Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in Gülyalı’ya gerçekleştirdiği inceleme ziyaretine Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe’den sert tepki geldi.

Başkan Tepe, sert çıktı:

Gülyalı Belediyesi’nin yok sayılmaya çalışıldığını belirten Başkan Ulaş Tepe, incelemelerin parti şovlarına dönüştürülme gayretiyle gerçekleştirildiğini belirtti.

"Bir tek Gülyalı Belediyesi bilgilendirilmedi"

Ordu Büyükşehir Belediyesi gibi büyük bir organizasyona sahip yapının Gülyalı’da bile bile protokol krizi çıkardığını ifade eden Başkan Tepe, “Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in Gülyalı’daki programlarına bilerek çağrılmıyoruz. Cuma günü gerçekleşen Kano Park ve Çikolata Park ziyaretini özellikle soruşturduk. Özel Kalem, Gülyalı Belediyesi’ni davet ettik diyor. Nerede, kime davetiye bırakılmış ya da hangi birim aranarak sözlü olarak programdan haberdar edilmiş? Soruşturuyoruz, hiçbir şekilde Gülyalı Belediyesi bilgilendirilmemiş. Muhtarlar bilgilendirilmiş, AKP’nin belediye üyeleri bilgilendirilmiş ancak ne hikmetse Gülyalı Belediyesi unutulmuş. Kano yatırımı Gülyalı’ya yapılıyor, kurs için tanıtımı Ordu’da yapılıyor. Oraya da davet edilmiyoruz. Diğer ilçe ziyaretlerinde bütün ilçe belediye başkanları Hilmi Güler’e eşlik ediyor. Gülyalı’ya gelince Hilmi Güler’i Gülyalı Belediyesi’nden kaçırırcasına özel bir çaba harcanıyor. Gülyalı halkının seçilmiş iradesini yok sayan atanmış yöneticilerin bilerek ortaya koyduğu bu durum hakkında Dr. Mehmet Hilmi Güler’den bir açıklama bekliyoruz." dedi.

"Memurun siyasi parti ziyaretinde ne işi var?"

'Bize oy versin, vermesin bütün Gülyalı’nın belediye başkanıyız' diyen Tepe, şunları kaydetti; "Particilik işi seçim zamanı ortaya çıkar. Ancak Büyükşehir Belediyesi’nde seçimle göreve gelmeyen atanan yöneticilerin bir kısmı siyasetle iç içe. Gülyalı’ya gelirken Gülyalı Belediyesi’ni görmezden gelen yöneticiler mevcut. Devlet memurunun siyasi parti ziyaretinde ne işi var? Belediyeyi değil AKP İlçe Başkanlığını ziyaret ediyorlar, çalışmaları incelemeye belediyeden tek bir yetkili davet edilmiyor."

Hilmi Güler’in ‘düşünen, üreten, yarışan Ordu’ vizyonuna uygun projelere enerjimizi harcamaları gerektiğini aktaran Tepe, "‘Başkan iyi ama ekibi kötü’ demekten sıkıldık. Birbirimizle uğraşmakla, araya fesatlık sokmakla Gülyalı’nın ve Ordu’nun geleceğinden çalmış oluyoruz. Yeterince zaman kaybedildi. Yöneticilerin hedefi Gülyalı’yla uğraşmak değil dünya kentleriyle yarışmak olmalıdır." diyerek sözlerini tamamladı.

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor