Polis Emeklileri Derneği için önemli adım!

Polis Emeklileri Derneği için önemli adım!
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu'da ikamet eden emekli polisler, Boztepe Royal 52 Tesisleri'nde Kamu Yararına Çalışan Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardımlaşma Derneği Ordu Şubesini kurmak için bir araya geldi.

Toplantıyı organize eden emekli polisler Mustafa Ergen, Eyüp Kul ve Bayram Usta, toplantıya katılan tüm emekli polislere teşekkür etti.

"Amacımız sosyalleşmeyi sağlamak"

Emekli polis memuru Mustafa Ergen, güzel bir toplantı gerçekleştirdiklerini ve tüm emekli polislerin dernek işine sıcak baktığını belirterek, şunları kaydetti; "Yaklaşık 50 emekli polis arkadaş bir araya geldik. Bizim öncelikli amacımız aramızda sosyalliği sağlamak. Şuana kadar 35 üyemiz Samsun'daki Kamu Yararına Çalışan Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardımlaşma Derneğine üye oldu. 17 üyemiz daha üye olma kararı aldı. 52 üye olduk. Genel merkez ile görüşerek, alınacak karar doğrultusunda Ordu'da Kamu Yararına Çalışan Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardımlaşma Derneği'ni kurmak istiyoruz.Dernek kurma kararı çıktığında, Samsun'daki derneğe üye olan 52 arkadaşımız, Ordu'ya geçecek ve dernek faaliyetimiz başlayacak."

Dernek faaliyetlerinin nasıl olacağı hakkında da bilgiler veren Ergen; "Kamu Yararına Çalışan bir dernek olacağımız için, bir emekli polis arkadaşımızın torununun, oğlunun düğününde yardımcı olmak, bir ihtiyacı olana destek çıkmak için bu derneği kurmak istiyoruz. Derneğimizin gelirinin yüzde 70'i bu şekilde kullanılacak." dedi.

Öte yandan Kamu Yararına Çalışan Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardımlaşma Derneği Genel Merkezi'nin onay vermesinin ardından Ordu'da şube kurulma çalışmalarının başlayacağı belirtildi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“YENİ BİR SAYFA AÇTIK”
“YENİ BİR SAYFA AÇTIK”
RÜSUMAT'IN KIZLARI 2.LİGİ İSTİYOR
RÜSUMAT'IN KIZLARI 2.LİGİ İSTİYOR