istanbul escort

PETEKLİ BAL OLMAZSA OLMAZIMIZ!

PETEKLİ BAL OLMAZSA OLMAZIMIZ!
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Arı Yetiştiricileri Birliği (ORAYBİR) Başkanı Akın Çiftçi,, arıcıların petek balları üretmek için mücadele verip önümüze en kaliteli balı getirdiklerini dile getirdi.

Ordu’nun Türkiye’nin en çok bal üreten ili olduğuna dikkat çeken Çiftçi, amaçlarının vatandaşlara en kaliteli balı yedirmek olduğunu söyledi.

"Bizim kültürümüz"

'Petekli balı arıdan başka hiçbir teknolojinin yapma şansı yoktur' diyen Çiftçi; ‘’Süzme bal zaten petek baldan süzülüyor. Petek bal olmadan süzme balın olma şansı zaten yok. Petekli bal bizim kültürümüz. Arıcılarımız memleketin en ücra köşelerine gidip en kaliteli balı üretmek için mücadele veriyorlar. Petekli bal olmazsa olmazımız. Bal bir damak tadıdır. Bu tür tartışmaları olumsuz buluyorum." açıklamalarında bulundu.

"En kaliteli bal Ordu'da"

Ordu’nun Türkiye’nin en çok bal üreten ili olduğuna dikkat çeken Çiftçi, “Bizim arıcılarımız genelde gezgin arıcılardır. Arıcılarımız memleketin en ücra köşelerine gidiyorlar. Türkiye’nin 45 tane ilinde bu bölgenin arıcıları var. Baktığımız zaman Hakkari’ye de gitsek, Kars’a ve Muş’a gitsek bizim arıcılarımız Türkiye’nin her tarafında en kaliteli balı üretmek için mücadele veriyorlar” diye konuştu.

Ordu Hayat/Adnan Alparslan  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİRLEŞME TAMAM GİBİ!
BİRLEŞME TAMAM GİBİ!
U13 LİGİ'NDE DEV DERBİ!
U13 LİGİ'NDE DEV DERBİ!