"PERŞEMBE'DE DE KALİTEYİ ARTIRACAĞIZ"

Bu içerik 0 kez okundu.

İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, Perşembe ilçesinde fındık, kivi, çilek, ceviz ve hurma bahçelerinde incelemelerde bulunarak, diğer ilçelerde olduğu gibi Perşembe'de de üretim ve kaliteyi artırmak için çalıştıklarını söyledi.

Yılmaz, ilk olarak Perşembe'de Serhan Hazinedar’a ait fındık, kivi ve hurma bahçelerini ziyaret etti. Daha sonra DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile birlikte uygulanılan "Ordu İli Tarımın Modernizasyonu Projesi" kapsamında açık ve kapalı alanlarda tesis edilen Muharrem Yılmaz'a ait çilek üretim alanlarını ve aynı üreticimize ait İlçe Müdürlüğü tarafından takibi yapılan örnek fındık bahçesine ziyaret gerçekleştirdi. Bunun ardından yine aynı proje çerçevesinde kurulan Kahraman Yalçın’a ait ceviz bahçesinde incelemelerde bulundu.

"Verime ulaşmak zor değil"

'İlimiz genelinde olduğu gibi Perşembe ilçemizde de ana ürünümüz olan fındıkta verim ve kaliteyi artırmak amacıyla örnek bahçeler oluşturuyoruz' diyen Kemal Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti; Bu örnek bahçelerimiz ile birlikte tekrar gördük ki sadece tekniğine uygun budama, gübreleme yapıldığında ve zamanında hastalık ve zararlılarla mücadele edildiğinde arzu ettiğimiz verime ulaşmamız zor değil."

"Projelerimiz devam edecek"
Perşembe ilçesinde fındığın yanında ilave gelir getirici ürünlerin üretimini artırmak amacıyla da önemli projeler uygulandığının altını çizen İl Müdürü Yılmaz; “İlçemizde bir yandan fındıkta verim ve kaliteyi artırmak amacıyla çalışmalar yaparken diğer yandan da ilave gelir getirici ürünlerin üretimini artırmak için önemli projeler uyguluyoruz. Bu kapsamda kivi, çilek, ceviz ve örtü altı yetiştiriciliğini artırma noktasında önemli tesisler kuruyoruz. Bugün de DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile birlikte 2019 yılında uyguladığımız "Ordu İli Tarımın Modernizasyonu Projesi" kapsamında tesis edilen çilek ve ceviz bahçelerinde incelemelerde bulunduk. Bu tesislerimiz ekiplerimiz tarafından yakından takip ediliyor. Projelerimiz başarılı şekilde devam ediyor ve güzel sonuçlar elde ediyoruz. Bu tarz projelerimiz ile birlikte bu yılda yeni tesisler kurmaya devam edeceğiz." dedi.

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor