Perde alırken iyi düşünün!

Perde alırken iyi düşünün!
Bu içerik 0 kez okundu.

Altınordu ilçesinde perdeci esnaflarından Furkan Şahin, perde alırken dikkat edilmesi gereken hususları açıklarken, ‘Piyasaya göre uygun fiyatta veriyoruz ama fiyat müşteriyi tatmin etmiyor.' dedi.

 

Perde malzemelerinde fiyat artışı yaşandığı için mecburen kendilerinin de fiyata yansıtmak zorunda kaldıklarını söyleyen Şahin, işlerin yazın iyi, kışın düşük olduğunu dile getirdi.

 

Stor yerine güneşlik

Vatandaşların perde konusunda kaliteden ödün vermek zorunda kaldıklarını belirten Furkan Şahin; "Düğün sezonu olduğu için perdelerde satış hareketliliği var. Ama insanlar perde yaptıramıyor. Fiyatlar yüksek olduğu için bir taraftan bizim alışlarımızda yüksek, mecbur bu artış fiyatlarımıza da yansıyor. Önceki senelere göre işlerde biraz düşüş var, insanlar her sene biraz daha kaliteden ödün veriyor. Stor perde yaptıracaktı, güneşlik yaptırıyor." dedi.

 

"Kışın işler düşüyor"

Perde satışlarında işlerin yazın arttığına dikkat çeken Şahin, şunları kaydetti; "Bizde veresiye satış olduğundan dolayı satış sıkıntısı olmuyor. Tabi veresiye olunca yarısı geliyor yarısı gelmiyor ama gelen gideni karşılıyor bir şekilde. Kışın işlerimiz biraz daha durgun geçiyor. Ama yazın gurbetçiler özellikle de Almancılar geliyor. Biraz daha iş oluyor. Kışın satışlarımız oldukça düşük."

 

"Kriz etkiledi"

Ürünlerin kendilerine de pahalı geldiğinin altını çizen Şahin; "Ekonomik krizle birlikte perde fiyatları arttı. Önceden bana ürün uyguna geliyordu. Uygun fiyata satıyordum. Şuanda ürün bana daha pahalıya geliyor, pahalıya satmak zorundayım. İnsanlara da pahalı geldiği için almıyor, daha uygununu seçiyor. Piyasaya göre uygun fiyatta veriyoruz ancak verdiğimiz fiyat müşteriyi tatmin etmiyor." diye konuştu.

 

"Perde kumaşının parlaklığına dikkat edin"

Perde alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğine de değinen Şahin; "Perde alırken, perde kumaşının parlaklığına, dokusuna ve rengine dikkat etmeliler. Dokunduğunuzda yumuşak olanı ve esnemeyeni tercih etmeliler." şeklinde konuştu.

 

Ordu Hayat/Samet Sezer (Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ORDUSPOR 1967 GELİYOR...
ORDUSPOR 1967 GELİYOR...
NİHAYET BÜYÜKŞEHİR OLDU!
NİHAYET BÜYÜKŞEHİR OLDU!