"PAZARDA UCUZLUK"

Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Sebzeciler, Meyveciler ve Pazarcılar Odası Başkanı Cengiz Üzüm, özellikle yaz sezonunda vatandaşların bol bol ucuz sebze meyve yediklerini belirterek, geçen sene 10 kilo domates alan bir vatandaşın bu yıl aynı paraya 50 kişi domates aldığını söyledi.

 

Sebze meyvenin ucuz olmasıyla hem vatandaşın hem de esnafın yüzünün güldüğünü aktaran Üzüm, insanların kışlık konserveliklerini rahatlıkla koyabildiğini dile getirdi.

"Sezon iyi geçti"

Ordu'da yaz sezonunda vatandaşların ucuz sebze meyve yediğini söyleyen Üzüm; "Yazın şükürler olsun esnafımızın yüzü güldü. Geçen seneki fiyatlara oranla bu sene ürünler daha uygundu. Sezon biraz daha güzel geçti, normalde de işler rayına oturmaya başladı. Yaz sezonunda sebze ve meyve fiyatları çok ucuzdu. Geçen sene domatesin kilosu 4 liraydı, bu sene vatandaş 1,5-2 liraya domates yedi. Kışa hazırlığını yaptı, konserveliğini hazırladı, salçasını koydu. Sezon iyi geçti." dedi.

"Fiyatlar uygun"

Konserveliklerin uygun fiyata olduğunu belirten Üzüm, şunları kaydetti; "Vatandaş konserveliklere aşırı ilgi duydu. Fiyatların uygun olmasıyla kışa hazırlığını ucuz ucuz yaptı. Geçen sene 10 kilo domatesin fiyatıyla bu sene 50 kilo domates aldılar. Domates 1,5-2 lira, Patlıcan 2 lira, Biber 2 lira, Soğan 1,5 lira, Patates 1,5-2,5 lira, Karpuz 1,5 lira,Kavun 2 lira. Pazardaki fiyatlarımız görüldüğü gibi oldukça uygun."

"Ordu'da pazar kültürü var"

Ordulu vatandaşların pazara büyük önem verdiğini aktaran Üzüm; "Bizim halkımızda pazar kültürü var. Yerel marketler indirim falan yapıyorlar ama alakası yok. Vatandaş pazara gelecek manava gelecek, hem taze ürün alacak hem de ucuz ve kaliteli ürün yiyecek. Ben buradan Ordu halkını; pazar kültürümüz var, köylüyle pazar iç içe, günlük taze sebze ve meyve için pazar yerlerine davet ediyorum" diye konuştu.

Ordu Hayat/Adnan Alparslan (Özel Haber)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!