PAZARDA KIŞ ZAMMI YOLDA!

PAZARDA KIŞ ZAMMI YOLDA!
Bu içerik 0 kez okundu.

Havaların soğuması ve yağışların başlamasıyla beraber Çarşamba Pazarı'na olan ilgi biraz azalsa da, kışlık hazırlıklarını yapmakta geç kalanlar dün sabah erken saatlerde pazardaki yerini alarak son yerli ürünleri satın aldı.

 

Yaz mevsimini geride bıraktığımız bu günlerde kış mevsimine hazırlık yapmaya başlayan vatandaşlar pazar çantalarını kurutmalık sebzelerle doldurmaya devam ediyor.

Yazın tarladan çıkan sebzeleri kışın serada üretilen sebzelere tercih eden vatandaşlar özellikle patlıcan, biber ve domatesleri fazlaca satın alıp kuruturken, bu haftadan sonra yerli ürünlerin yerini sera ürünlerine bırakacağı kaydedildi.

Pazarcı esnafı Erhan Çakır, artık kışlık hazırlıkların sonuna gelindiğini belirterek, önümüzdeki haftadan itibaren sera ürünlerine geçileceğini, bu yüzden fiyatlarda da bir artış yaşanabileceğini dile getirdi.

"Haftaya sera ürünleri olacak"

Vatandaşların artık son kez yerli ürünleri aldığını söyleyen Çakır; "Bu hafta havalar yağmurlu olduğumuz için işler normal. Pazara ilgi orta seviyede. Havalar yağmurlu olmasına karşın yine de vatandaşlarımızın ilgisi var. Şuanda vatandaşı zorlayacak hiçbir fiyat yok. Ürünlerimizin fiyatları gayet normal. Artık bundan sonra zam olur. Çünkü artık seralara geçilecek. Yerli ürünler bitmek üzere. Antalya, Mersin'den sera ürünleri gelir. Bundan sonra üzerine koya koya gider. Bu haftadan sonra turfanda seralar başlayacağı için fiyat artışı yaşanabilir. Zaten şuan bile Antalya domatesi 3.5 lira. Mal bol olursa ucuz olur." dedi.

Son olarak tezgahındaki sebze ve meyve fiyatlarından da bahseden Çakır; "Mandalinayı neredeyse bedavaya veriyoruz, 2.5 liraya satıyoruz. Üzüm 5 lira, domates 2 lira, elma 2.5 lira, patlıcan ve biber 3 lira, salatalık 3 lira." diye konuştu.

Ordu Hayat/Samet Sezer(Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beklenen maskeler geldi!
Beklenen maskeler geldi!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!