PAZAR FİYATLARI YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ

PAZAR FİYATLARI YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordulu vatandaşların son yılların en ucuz sebze meyvesini yediğini söyleyen Ordu Sebzeciler, Meyveciler ve Pazarcılar Odası Başkanı Cengiz Üzüm, geçen yıl 3 lira olan konservelik domatesin bile kilosunun sadece 1.5 lira olduğunu kaydetti.

 

Her yıl pazardaki sebze meyve fiyatlarının pahallılığından dert yanan vatandaşlar, bu kez fiyatlardan memnun. Pazarcı esnafları ise fiyatların uygun olmasından ötürü vatandaşların ilgisinden memnun.

"Vatandaş ucuz sebze meyve yedi"

Sebze meyve satışında yaz sezonunun gayet iyi geçtiğini aktaran Üzüm; "Sezon oldukça iyiydi. Çünkü fındık hasat ayıydı, gurbetçiler buradaydı. Satışlar güzeldi. Esnafın yüzü güldü. Yaz dönemi iyi geçti diyebiliriz. Sezon sadece bizler için değil, vatandaş için de iyi geçti. Vatandaş ucuz sebze-meyve yedi bu sezonda. Geçen yıla göre fiyat bariz ortada. %50-60 fiyat farkı var. Vatandaşın karı oldukça yüksek. Konservelik Domateslerin kilosu geçen sene 3 liraydı. Bu yıl ise en iyisi 1,5-2 liraydı. Diğer sebze meyveler de gayet uygundu. Patates, soğan bile vatandaşın istediği fiyatlardaydı." dedi.

"Fiyatlar uygun"

Pazardaki sebze meyve fiyatlarından bahseden Üzüm; "Fiyatlarımız pazarda hala uygun. Domates 1,5-2 lira, Soğan 1,5-2 lira, Patlıcan 1,5 lira, Biber 2 lira. Bu fiyatlar geçmiş yılların çok gerisinde. Tarlada sorun olmadığı zaman pazarda da fiyatlar uygun oluyor. Böyle olunca da vatandaşımızın yüzü gülüyor."

Son olarak kıştan beklentisine de değinen Cengiz Üzüm, şimdiden kışı kestirmenin mümkün olmadığını aktararak, bekleyip göreceklerini dile getirdi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı