PARFÜMDE TAKLİTE DİKKAT!

PARFÜMDE TAKLİTE DİKKAT!
Bu içerik 0 kez okundu.

Yarım asırdan bu yana parfümeri işi yapan Fahrettin Gözükan, birçok firmaların öncülüğünü yapıp, ilkleri yaşatarak Ordu'ya getirdiğini belirterek, ekonomik krizle birlikte 100 TL'lik parfümün 400-500 TL'lere yükseldiğini, bu yüzden de taklit parfümlere dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.  

 

 

Taklit parfümlerin yanı sıra dökme parfümlerin de sakınca oluşturabileceğinin altını çizen Gözükan, taklit ürünlerle mücadele edilmesi gerektiğini savundu.

 

"Dökme parfümler risk oluşturabilir"

Dökme parfümlerin tam anlamıyla sağlıklı olmayabileceğini söyleyen Gözükan; "Son zamanlarda piyasada dökme diye tabir edilen ürünler ortaya çıktı. Bunlar ne derecede sağlıklı değil, tartışması her ne kadar oluyorsa da işin aslı. Etil alkol içkilerin içine konuluyor ve içince vatandaş ölebiliyor. Ama bu dökme parfümlerin, içine konulan bu türlü zararlı maddeleri biz ciğerlerimize çekiyoruz. Bunlar belki anında etki yapmıyor ama birçok etkisi daha sonra ortaya çıkabiliyor. Sadece ciğerlere zararı olmuyor, ciltte alerjik fonksiyonları da olabiliyor. Bunları artık devletin sorumluluğunda olan konular, bizi aştığı için bizim müdahale etme şansımız yok." dedi.

 

"Dikkatli olmalılar"

Taklit ürünlerden sakınılması gerektiğine değinen Fahrettin Gözükan, şu açıklamalarda bulundu; "Satışlarımızı “ne siz sorun ne biz söyleyelim” piyasa öyle durdu ki, sadece benim için değil. Bütün esnaf nasibini aldı. Ekonomik krizden bende etkilendim. Benim sattığım bütün ürünler hep yurt dışından geliyor. Hepsi bandrollü yurt dışından geldiği için her şey Euro’ya ve Dolara endeksli olduğundan nasıl katladıysa bu rakamlar, bizi de aynı şekilde etkiledi. 100 TL’lik parfüm, 400-500 TL oldu. Haliyle insanların alım gücüde yok. Bunun yanında taklit ürünlerde satılıyor ve onlarla mücadele ediyoruz. Vatandaşın, taklit ürünler konusunda dikkatli olması lazım." diye konuştu.

 

"Her gün kötüye gidiyor"

Krizden dolayı işyerlerinin bile kapatılmaya başlandığını aktaran Gözükan; "Şuanda piyasadan dolayı işler aynı şekilde durgun ve küskün. Geçen seneye göre fiyat artışı var. Ama ilerde ne olur ne getirir zaman bilemeyiz. Herkes iş yerini kapatmaya başladı. Bizimde ne yapacağımız belli değil. Çünkü her geçen gün kötüye gidiyor. Orijinal ürünler çok pahalı, hepsi dönüyor dolaşıyor Euro’nun ve Dolar’ın katlama hesabına geliyor.

 

"Bandrol olsun"

Parfüm alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatan Gözükan, şöyle konuştu; "Parfüm alırken dikkat etmemiz gereken en önemli hususlardan bir tanesi, benim sattığım bütün ürünlerde bandrol vardır. Bandrol, firmanın sahibi, telefon ve adres bilgilerini veriyor. Ürünün arkasında duruyor ve bizde bu şekilde firmalarla çalışıyoruz."

 

"Fiyatlar arttı"

Vatandaşların alım gücü olmadığını söyleyen Fahrettin Gözükan; "Fiyat artışı Döviz kurlarına bağlı tamamen, onlarda artış olunca ürünlerimizin fiyatı da doğal olarak artıyor. Yani ben keyfimden fiyat artışı yapmıyorum, ne kadar çok satarsam o kadar kazanırım. Zaten hiçbir esnaf keyfi zam yapmaz. Herkes çok satmak için en uygun malı vermek ister. Bize verdikleri liste fiyatından vatandaşa satamıyoruz. Çünkü vatandaşın alım gücü yok. 350 TL olan parfümün fiyatını 205 TL’ye indirdik, bütün parfümlerde bu şekilde yaptık." şeklinde konuştu.

Ordu Hayat/Samet Sezer (Özel Haber)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!