PAKDEMİRLİ, FİSKOBİRLİK'İ İŞARET ETTİ

PAKDEMİRLİ, FİSKOBİRLİK'İ İŞARET ETTİ
Bu içerik 0 kez okundu.

Ulusal Fındık Çalıştayı'na katılan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, TMO'nun yerine Fiskobirlik'in regülatör görevi görmesi gerektiğini belirterek, "Fındık üreticilerimize bugüne kadar destek olduk, bundan sonra da destek olmaya çalışırız." dedi.

"Fındık stratejik bir ürün"

Fındık sayesinde 500 bin ailenin ekmek yediğini hatırlatan Pakdemirli; "Dünyada en iyi fındığı biz üretiyoruz. Dünyadaki fındık alanlarının % 75'i bizim. Yüzde 70'ini de biz üretiyoruz.  Buradaki fiyatı Türkiye olarak bizim yapıyor olmamız lazım." dedi.

"En büyük endişe fiyat"

'Fındığın sadece bugününü değil, yarınını, hatta 50 yıl sonrasını da görmemiz gerekiyor' diyen Pakdemirli, fındığı pazarlama noktasında yapacakları çalışmalarla Türkiye'nin 2 milyar dolar olan gelirini 3 milyar dolara çıkarmak istediklerini söyledi.

"Fiyat politikası oluşturacağız"

Bakan Pakdemirli; "Fiyatın artması için elimizden geleni yapmamız gerekiyor. Verim ve hastalıklarla mücadele sorunlarını aşmamız lazım. Lisanslı depoculuğu halletmemiz gerekiyor.  Kaliteyi, ihracatı artırmamız lazım. Üreticilerin bir yıl sonrasını düşünmeyecek şekilde bir fiyat politikası oluşturmak istiyoruz."

escort şirinevler kızları

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YENİ ORDUSPOR'DA 'SESSİZ' SÜREÇ!
YENİ ORDUSPOR'DA 'SESSİZ' SÜREÇ!
ANTRENÖRLERDEN ÖNEMLİ ZİYARET!
ANTRENÖRLERDEN ÖNEMLİ ZİYARET!